Zdalny pulpit w Windows 10 z szerokim wsparciem dla dotykowego pióra

Zdalny pulpit w Windows 10 z szerokim wsparciem dla dotykowego pióra

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
20:32
23.07.2015
0 komentarzy
7088 wyświetleń

Klient Podłączania pulpitu zdalnego dostępny w systemach Windows 10 i Windows Server 2016 wyposażony został w funkcję Pen Remoting, która pozwala na znacznie rozszerzoną, w stosunku do obecnych możliwości, obsługę zdalnych pulpitów za pomocą pióra.

Z powodu wzrostu popularności urządzeń dotykowych, takich jak tablety Surface Pro 3 pozwalające na odręczne sporządzanie notatek w aplikacji OneNote czy też rysunków w programie Fresh Paint, Microsoft postanowił wznieść dostępną w systemie Windows 8.1 obsługę pulpitu zdalnego za pomocą pióra dotykowego na zupełnie nowy poziom.

Dla firmy Microsoft pióro dotykowe jest w systemie Windows 10 tak samo ważnym urządzeniem wejścia, jak klawiatura, mysz czy dotyk. Postanowiono więc, że w ramach sesji pulpitu zdalnego użytkownicy muszą być w stanie z niego korzystać dokładnie w taki sam sposób, jak robią to podczas korzystania z lokalnych aplikacji. Funkcjonalność ta wprowadzona została w ramach rozwiązania o nazwie Pen Remoting, a całość nie wymaga od nas absolutnie żadnej konfiguracji - jeśli tylko nasze urządzenie Windows 10 możemy obsługiwać piórem, wystarczy podłączyć się do innego komputera i w pełni korzystać z możliwości obsługi pulpitu zdalnego za pomocą tego elementu.

Oczywiście stopień zaawansowania tej funkcji zależny będzie od możliwości samego pióra. Nie wszystkie urządzenia są bowiem w stanie rozpoznać poziom nacisku pióra, jego kąt nachylenia czy rodzaj końcówki, którą aktualnie piszemy.

Jako że Pen Remoting dostępny jest tylko i wyłącznie w nowych systemach z rodziny Windows 10, obsługa komputera piórem w ramach sesji pulpitu zdalnego dostępna będzie na razie tylko w przypadku łączenia się z poziomu systemu Windows 10 (Server 2016) z hostem Windows 10 (Server 2016).

Funkcja jest już dostępna w nowszych kompilacjach testowych Windows 10, więc jeśli chcecie, możecie ją już przetestować.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor