Zbliża się koniec Surface Pro 2

Zbliża się koniec Surface Pro 2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:14
22.10.2014
0 komentarzy
1635 wyświetleń

Od czasu zapowiedzi Surface Pro 3 jego poprzednik coraz bardziej odchodzi w zapomnienie. Gdy skończyła się produkcja Surface Pro 2, Microsoft obniżył nawet jego ceny, by jak najszybciej pozbyć się z półek sprzętu starszej generacji. Od dziś nie kupimy już Pro 2 w Sklepie Microsoft i na stronie Surface.com.

Zakończenie oficjalnej sprzedaży Surface Pro 2 przez Microsoft nie oznacze bynajmniej jego zupełnej niedostępności. Urządzenie wciąż znajduje się w ofercie niezależnych dystrybutorów czy na rynku wtórnym. Gdy wejdziemy na stronę Surface.com, znajdziemy wprawdzie produkty z serii Surface 2, ale oznaczone jako Out of stock. Jak donosi obsługa klienta Sklepu, Surface Pro 2 nie jest już i nie będzie dostępny w sprzedaży.

Surface

Proces odesłania na emeryturę drugiej generacji tabletu trwa od kilku miesięcy. W lipcu fizyczne sklepy Microsoft Store miały już odsyłać egzemplarze urządzenia z powrotem do bazy. Teraz firma ustawicznie pozbywa się wizerunku Surface 2 z obszaru marketingowego. Przykładowo, w angielskojęzycznej wersji Microsoft Store, w dziale Surface, w nagłówku nie zobaczymy już starszej generacji tabletu. Surface 2 od dawna nie zaliczył też żadnej aktualizacji firmware'u. Staje się więc jasne, że gdy myślimy o tablecie lub hybrydzie, Microsoft chciałby, by przed naszymi oczami ukazał się jedynie Surface Pro 3.

Jeśli wciąż rozważacie zakup Surface Pro 2, lepiej się pospieszcie. Nowe egzemplarze są dostępne jedynie w ofercie zewnętrznych sprzedawców detalicznych. Jako że ich produkcja została zakończona jakiś czas temu, już niebawem mogą one całkowicie zniknąć z półek sklepowych (lub zaliczyć kolejne cięcia cen!).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/surface-pro-2-quietly-disappears-from-the-microsoft-store

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor