Zaskoczenie! Windows 7 zyskuje udziały w rynku

Zaskoczenie! Windows 7 zyskuje udziały w rynku

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:44
01.02.2019
1120 wyświetleń

Windows 7 straci wsparcie w styczniu 2020 roku. Może się wydawać, że to dużo czasu, lecz te kilka miesięcy minie naprawdę szybko. Microsoft musi ten czas poświęcić na to, by przekonać pozostałych użytkowników Siódemki do przejścia na Windows 10. Najnowsze dane statystyczne wskazują, że nie będzie to spacerek po parku, tylko ciężka przeprawa. Fanbase Windows 7 jest tak mocny, że zatwardziali użytkownicy tego 10-letniego systemu mogą naprawdę opornie podchodzić do kwestii aktualizacji.

Dane na temat udziału w rynku dostarczone przez NetMarketShare wskazują, że w ubiegłym miesiącu Windows 7 odnotował wzrost! W grudniu udziały wynosiły 36,9%, a obecnie jest to 37,19%, pomimo że w styczniu ta wersja systemu operacyjnego oficjalnie weszła w ostatnie 12 miesięcy wsparcia technicznego. Niektórzy użytkownicy naprawdę nie są zainteresowani uaktualnieniem do nowszej wersji systemu Windows, nawet jeśli zegar cały czas nieubłaganie tyka.

NetMarketShare

Wzrost ten nie jest astronomiczny, ale logicznie rzecz biorąc, użytkownicy powinni uciekać z tego tonącego statku. Stało się wręcz przeciwnie, jakby tak na przekór. Dobrą wiadomością jest to, że wzrósł również udział Dziesiątki, lecz najwyraźniej podkrada ona użytkowników pozostałym wersjom Windows, takim jak XP (!) czy Windows 8 zamiast Windows 7.

Z tego powodu Microsoft może się zastanawiać nad tym, w jaki sposób przekonać użytkowników Windows 7 do aktualizacji. Co ich przed tym powstrzymuje? Być może jednym z tych elementów są kafelki obecne w Windows 10 i możliwe, że gigant zastanawia się nad ich usunięciem z systemu.

No dobra, ale co się właściwie stanie w styczniu 2020, jeśli Windows 7 nadal będzie mieć spore grono użytkowników? Armageddon? Koniec świata? Oczywiście, że nie. Koniec wsparcia dla Siódemki nie oznacza, że przestanie ona działać. Może ona po prostu podzielić los Windows XP, którego prawie 3% udziałów w rynku w roku 2019 (!), czyli prawie 18 lat po premierze, jest naprawdę zaskakujące.

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.softpedia.com/news/killing-off-windows-7-will-be-no-picnic-new-data-shows-524787.shtml

Polecamy również w kategorii Windows 7