Zarządzaj elementami roboczymi Visual Studio Online z poziomu Androida

Zarządzaj elementami roboczymi Visual Studio Online z poziomu Androida

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
13:15
04.07.2015
0 komentarzy
1343 wyświetlenia

W sklepie Google Play, oferującym oprogramowanie na platformę Android, pojawiła się właśnie aplikacja mobilna Work Item Studio, zrealizowana przez zespół pracujący w ramach tzw. Garażu Microsoft. Niniejszy port Work Item Studio, podobnie jak jego pierwotny odpowiednik z platformy Windows Phone, umożliwia subskrybentom usługi Visual Studio Code - a więc deweloperom, testerom i menedżerom projektów - przeglądanie, tworzenie i edytowanie przypisanych im zadań.

W ramach Work Item Studio możemy tworzyć, edytować i przeglądać elementy robocze hostowanych w chmurze projektów, mając przy tym możliwość przeglądania pełnej listy naszych zapytań, wraz z generowanymi przez nie szczegółowymi wynikami. Śledzenie statusu poszczególnych elementów roboczych i zapytań jest dzięki tej aplikacji bardzo proste, zwłaszcza że odpowiednie elementy możemy oznaczyć sobie jako ulubione.

W stosunku do swojego pierwowzoru z platformy Windows Phone, aplikacja ta oferuje w zasadzie takie same możliwości, wprowadzając przy tym wybrane funkcje z programu DevSpace - innego projektu Microsoft Garage dedykowanego usłudze Visual Studio Code.

Przypominamy również, że Visual Studio Online to rozwiązanie do planowania, tworzenia i dostarczania oprogramowania na różne platformy, które umożliwia szybkie rozpoczęcie pracy w infrastrukturze chmury bez konieczności instalowania i konfigurowania serwerów lokalnych. Subskrybując tę usługę płacimy za plany połączonych z naszym kontem użytkowników, a także za zasoby, które są tym użytkownikom udostępniane. Visual Studio Online jest usługa płatną, gdy korzysta z niej więcej niż 5 użytkowników. W takim przypadku opłaty za korzystanie z usługi, w zależności od wybranego planu, zawierają się w przedziale od 20 do 60 dolarów miesięcznie, plus koszty faktycznie zużytych zasobów.

Aplikację Work Item Studio na platformę Android pobierzecie bezpośrednio ze sklepu Google Play. Z kolei jej dostępny od dawna odpowiednik na platformę mobilną Microsoftu dostępny jest w sklepie Windows Phone.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor