Zapraszamy na relację z konferencji #MicrosoftEDU

Zapraszamy na relację z konferencji #MicrosoftEDU

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:38
01.05.2017
2 komentarze
1650 wyświetleń

W połowie kwietnia Microsoft zapowiedział konferencję pod nazwą #MicrosoftEDU. Początkowo z dość lakonicznych przesłanek można było wywnioskować, że firma skupi się na funkcjach edukacyjnych i nowej wersji systemu - Windows 10 Cloud. W kolejnych tygodniach wyłoniło się więcej informacji, dlatego teraz przygotowujemy dla Was małe przedkonferencyjne podsumowanie. Zapraszamy Was jednocześnie na jutro - z naszą relacją startujemy o godzinie 15:30. Teraz sprawdźmy, czego właściwie możemy się spodziewać po wydarzeniu, które poprzedza BUILD 2017 o zaledwie 8 dni.

Windows 10 Cloud / Windows 10 S

Zaczynamy od najbardziej prawdopodobnej prezentacji. Microsoft może po raz pierwszy mówić oficjalnie o nowej wersji systemu przeznaczonej na rynek edukacyjny. W rzeczywistości Windows 10 Cloud testowaliśmy już na początku lutego, a niedawno do sieci wyciekł jeden ze slajdów, na którym Microsoft wypunktował jego minimalne wymagania sprzętowe. W gruncie rzeczy Windows 10 Cloud ma być nieco okrojoną wersją Windows 10, a jego najważniejsza cecha to wsparcie dla aplikacji pochodzących wyłącznie ze Sklepu Windows.

CloudBook

Wraz z "chmurowym" Windowsem pojawić się ma dedykowany mu sprzęt. Według nieoficjalnych doniesień takie urządzenie już istnieje pod nazwą CloudBook (choć wątpimy, by Microsoft rzeczywiście nawiązał do nomenklatury konkurencji). Tak czy inaczej domniemane urządzenie ma być naturalną konkurencją dla Chromebooków. Prawdopodobnie mowa nie tyle o kolejnej hybrydzie Surface, co o dedykowanych propozycjach od partnerów OEM, takich jak Dell, HP, Acer i Asus.

Office w Sklepie Windows

Czym byłby Windows bez Office'a? Microsoft zamierza zaprezentować nowe wydanie swojego pakietu biurowego, który od istniejących dystrybucji będzie różnił się praktycznie tylko tym, że będzie można go pobrać ze Sklepu Windows, co stanowi jedyną opcję dla Windows 10 Cloud. Pakiet nosi nazwę roboczą Office Centennial, bowiem z pomocy tego mostka (zestawu narzędzi do przenoszenia klasycznych aplikacji Win32 do Sklepu Windows) firma opracowała pakiety zgodne z platformą UWP. Office 2016 nie będzie jedyną dostępną opcją. Microsoft ma też wprowadzić do Sklepu Windows subskrypcje Office 365.

Powyższe informacje to właściwie synteza wielu mniej lub bardziej kontrolowanych przecieków, niemniej jednak firma z Redmond może szykować jeszcze inne niespodzianki. Wszystkiego dowiemy się już jutro. Zapraszamy do odwiedzania nas od 15:30, kiedy to na łamach CentrumXP wystartujemy z relacją, w której na bieżąco będziemy Was informować o przebiegu wydarzenia!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/what-to-expect-from-microsofts-may-2nd-event/

Polecamy również w kategorii Wydarzenia specjalne

Komentarze

  • kelly 20:31 01.05.2017

    Szkoda ,że nie stream.

  • Ja 11:50 02.05.2017

    Będzie stream. Tutaj: http://event.microsoft.com/MayEvent/ po godzinie 15:30.

Skomentuj

Autor