Zapomniałeś hasła do konta Microsoft? Odzyskasz je na ekranie blokady

Zapomniałeś hasła do konta Microsoft? Odzyskasz je na ekranie blokady

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:59
11.07.2017
0 komentarzy
2097 wyświetleń

Fall Creators Update ukaże się publicznie już za dwa miesiące, tymczasem Microsoft nie szczędzi sił, by w aktualizacji upakować jak najwięcej ciekawych funkcji. Jedna z nich znacznie ułatwi odzyskanie hasła do konta Microsoft. Na co mogą liczyć zapominalscy?

W najnowszym buildzie Insider Preview wprowadzona została opcja "Zapomniałem hasła". O ile nie korzystamy z biometrycznych sposobów logowania, najprawdopodobniej nasz komputer chronimy hasłem tekstowym, niemniej jednak użytkownicy korzystający z Windows Hello lub kodu pin także będą mogli zyskać dostęp do opcji resetowania hasła. Znajdując się na ekranie logowania (ekranie blokady), wystarczy przejść do innych opcji logowania. Po zainicjowaniu procesu resetowania hasła zostaniemy przeniesieni do doświadczenia OOBE, gdzie w zresetowaniu hasła pomoże Cortana (o ile korzystamy ze wspieranej wersji językowej). Proces weryfikacji wymaga podania pomocniczego adresu e-mail, numeru telefonu lub użycia narzędzia Microsoft Authenticator. Po pomyślnym zweryfikowaniu pojawi się możliwość zresetowania hasła i... to w zasadzie tyle!

Chociaż odzyskiwanie hasła z poziomu ekranu blokady może uchodzić za pomniejszą funkcję, to może się ona okazać szczególnie przydatna w sytuacjach awaryjnych. Aby zresetować hasło, użytkownicy logujący się przez konto Microsoft musieli wcześniej użyć innego urządzenia, co może być dość irytujące i problematyczne. W nadchodzącej aktualizacji Fall Creators Update taki problem straci jednak rację bytu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-will-soon-let-you-recover-your-microsoft-account-from-the-lockscreen/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor