Zapis z keynote'u WinHEC 2016 już do obejrzenia online

Zapis z keynote'u WinHEC 2016 już do obejrzenia online

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:41
09.12.2016
0 komentarzy
1993 wyświetlenia

W tym tygodniu Microsoft prowadzi jedną ze swoich ważniejszych konferencji - WinHEC w Chinach. Podczas rozpoczynającego keynote'u zaprezentowano całkiem imponujący szereg nowości, o których pisaliśmy już wczoraj na podstawie posta Terry'ego Myersona. Konferencja nie była streamowana na żywo, jednak już teraz jej zapis jest dostępny online.

Znani liderzy poszczególnych działów Microsoft mówili w Chinach m. in. o pełnej wersji Windows 10 z aplikacjami x86 na smartfonach i tabletach z procesorem ARM, VR w Windows 10 i dalszych planach względem MR i VR. Największą sensację wzbudził oczywiście pełny Windows 10 na ARM. Jeśli chcecie zobaczyć pierwszą publiczną prezentację tej technologii, możecie od razu przejść do 53 minuty:

Do prezentacji wykorzystano tę samą konfigurację, o której pisał na blogu Terry Myerson. Chodzi o pełną wersję Windows 10 Enterprise Insider Preview, uruchomioną na (nieznanym) urządzeniu z układem Qualcomm Snapdragon 820 @ 1,59 GHz i 4 GB RAM. Na ekranie Panelu Sterowania (54 minuta) zobaczyć można wpis "64-bit Operating System, ARM based processor" oraz "Pen and Touch Support with 10 Touch Points". Microsoft sprecyzował później swoje plany, z których wynika, że Snapdragon 820 został użyty tylko w celach demonstracyjnych. Windows 10 dla urządzeń mobilnych ARM będzie dostępny dopiero dla SoC Snapdragon 835, a urządzenia te - jak wiemy - wejdą na rynek dopiero w przyszłym roku. Teoretycznie nie ma jednak przeciwwskazań, by Windows 10 (bez dopisku Mobile) uruchamiać na smartfonach o mocy zbliżonej do HP Elite x3 czy Alcatel IDOL 4S.

Na scenie pojawił się także EVP Qualcomm, Cristiano Amon. Mówił on o połączeniu tego, co najlepsze od Microsoft i od Qualcomm na jednym urządzeniu - pełnej kompatybilności z Windows 10, która w końcu stała się możliwa. "Integracja wysokiej wydajności, wysokiej efektywności obliczeniowej plus łączność, plus multimedia na chipsecie All-in-One - może to nowa definicja All-in-One z perspektywy krzemowej?" - kwituje Amon.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://channel9.msdn.com/Events/WinHEC/WinHEC-December-2016/Keynote

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor