Zaloguj się do konta Microsoft za pomocą jednego kliknięcia na telefonie

Zaloguj się do konta Microsoft za pomocą jednego kliknięcia na telefonie

 Damian Lisak
Damian Lisak
08:50
20.04.2017
1 komentarz
1988 wyświetleń

Na początku tego roku Microsoft ogłosił pojawienie się aplikacji Microsoft Authenticator w fazie beta na urządzeniach Android i iOS. Umożliwia ona logowanie się do konta Microsoftu bez konieczności wpisywania hasła, zwiększając tym samym wygodę i bezpieczeństwo. Obecnie, użytkownicy aplikacji, prócz możliwości korzystania z niej na różnych platformach, mają możliwość logowania się w ten sposób do wszystkich kont Microsoftu.

Aby przełączyć logowanie za pomocą hasła na poprzez Microsoft Autenthicator, najpierw użytkownik musi się do niego zalogować za pomocą konta Microsoft, a następnie podczas logowania do aplikacji typu OneDrive, po wybraniu konta, zamiast hasła, wybrać Zamiast tego użyj aplikacji Microsoft Authenticator.

Działanie aplikacji polega na otrzymaniu powiadomienia na telefonie o próbie logowania do konta Microsoft. Wówczas na głównym ekranie aplikacji pojawi się komunikat o wpisaniu wcześniej nadanego kodu PIN, a po jego prawidłowym wprowadzeniu użytkownik zostaje zalogowany do usługi Microsoftu – szybko, bezpiecznie i bez konieczności wprowadzania hasła. Sama aplikacja cieszy się sporą popularnością, zwłaszcza na urządzeniach z systemem Android. Według statystyk sklepu tej platformy, aplikacja została pobrana w przedziale 1–5 milionów razy, a także cieszy się oceną na poziomie 4/5 gwiazdek, składającą się z prawie 5 tys. ocen użytkowników. To czyni ją niewiele mniej pożądaną aplikacją od Arrow Launcher giganta.

Dzieło Microsoftu niewątpliwie ułatwia proces logowania do usług Microsoftu, zwłaszcza jeżeli użytkownik nie chce, aby na komputerze zostało zapisane hasło. Ponadto zapewnia mu to bezpieczeństwo, np. w przypadku gdy ktoś inny próbuje zalogować się na to konto – raz, że pojawia się monit, dwa że można odmówić logowania. Aby przetestować i korzystać w pełni z funkcji aplikacji Microsoft Authenticator, można ją pobrać ze Sklepu Windows, App Store lub Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-authenticator-app-now-supports-phone-sign-microsoft-accounts/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

  • Rafał 10:19 20.04.2017

    Czyli zamiast wpisać login i hasło i zatwierdzić na komputerze mam wpisać login, kliknąć logowanie za pomocą Authenticator, sięgnąć po telefon, odblokować telefon (pin), zapewne włączyć apkę, wpisać pin w apce, zatwierdzić... Kurcze.. no nie przemawia to do mnie, więcej mieszania. Także wolę tradycyjne logowanie lub z tokenem z authenticatora.

Skomentuj

Autor