Zaktualizowana aplikacja Aparatu w testowej wersji Windows 10

Zaktualizowana aplikacja Aparatu w testowej wersji Windows 10

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:05
27.06.2018
0 komentarzy
594 wyświetlenia

Aplikacja Aparatu w Windows 10, mimo że może się wydawać niepotrzebna, to Microsoft ciągle uzupełnia ją o drobne acz przydatne elementy. Można je sprawdzić, będąc członkiem programu Insider i właśnie w testowej kompilacji systemu pojawiła się nowa wersja Aparatu, z niewielkimi, acz praktycznymi nowościami. Nowa wersja aplikacji oznaczona jest numerem 2018.426.70.0.

Aparat Windows 10

Główne zmiany dotyczą możliwości zrobienia zdjęcia poprzez przytrzymanie przycisku aparatu (do tej pory funkcja ta była dostępna jedynie dla Wideo i Trybu seryjnego) oraz możliwości ustawienia kadru pod wybranym kątem, przed zrobieniem zdjęcia. Pozostałe zmiany to jak zwykle głównie poprawki błędów i niezbędne optymalizacje działania aplikacji. Microsoft wprowadza Fluent design w kolejne miejsca systemu Windows i aplikacji Aparatu również nie ominęła ta przemiana. Powyższe nowości nie są natury estetycznej, lecz są to typowo praktyczne zmiany.

Jak już wspomniano, w przypadku zwykłych laptopów, posiadających jedynie przednią kamerę do wideo rozmów, aplikacja Aparatu może się wydawać zbędna. Lecz sprawa ma się inaczej na urządzeniach, które posiadają aparat główny, takich jak na przykład Surface. Wtedy możemy za pomocą komputera z Windowsem z powodzeniem wykonywać zdjęcia i uwieczniać ważne dla nas chwile. Do takich celów właśnie stworzona została aplikacja Aparat w Windows 10.

Aktualizacja Aparatu dostępna jest w kręgu Szybkich aktualizacji oraz w Skip Ahead. Nie na każdym komputerze aktualizacja już się pojawiła, lecz cierpliwości, z pewnością trafi w końcu do wszystkich testerów. Jeśli bierzecie udział w programie Windows Insider, to już teraz możecie pobrać zaktualizowaną kamerę Windows wprost z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/06/27/microsoft-updates-camera-app-on-windows-10-with-new-features-for-insiders/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor