Menu kategorii
 • Zakładamy nową Grupę usługi Office 365

  Zakładamy nową Grupę usługi Office 365

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:00
  07.12.2017
  3484 wyświetlenia

  Grupy w usłudze Office 365 stanowią odpowiedź na pytanie, jak najlepiej współdzielić pracę z zespołem. Idea stojąca za powstaniem grup to uczynienie z Office 365 centralnego punktu współpracy nad projektami. Każdy subskrybent Office 365 może założyć grupę i zapraszać do niej znajomych. Istnieje także możliwość wyszukiwania istniejących grup i dołączania do tych, które są publiczne lub do których nas zaproszono. Możemy tam prowadzić konwersacje, udostępniać i pracować nad plikami, sprawdzać wspólny kalendarz, wysyłać i otrzymywać maile do wszystkich z danej grupy czy wreszcie współpracować z grupą w Microsoft Teams. Grupy mogą być publiczne, tj. dostępne dla wszystkich w organizacji, lub prywatne, które świetnie nadają się do projektów specyficznych (np. grafika komputerowa) lub objętych tajemnicą służbową. Poniżej zaprezentujemy krok po kroku, jak taką grupę założyć.

  Jak założyć nową grupę usługi Office 365?

  1. Zaczynamy od wejścia do aplikacji Poczta lub Kontakty. Możemy to zrobić, klikając jej ikonę w panelu Uruchamianie aplikacji (główny przycisk w lewym górnym rogu ekranu Office 365). Warto dodać, że tworzenie nowej grupy możemy także przeprowadzić, tworząc nowy plan w aplikacji Microsoft Planner, tworząc nowa witrynę w SharePoint, czy nawet tworząc nowy zespół w programie Microsoft Teams.
  2. Gdy już znajdujemy się w poczcie, w panelu po lewej stronie znajdziemy sekcję Grupy. Klikamy teraz przycisk Utwórz oznaczony ikonką plusa (+).
  3. Jak założyć nową grupę w Office 365?

  4. Po prawej stronie otworzy się teraz nowy panel Utwórz grupę. Zaczynamy od wpisania jej nazwy. Na jej podstawie utworzy się adres e-mail grupy (z aliasem naszej organizacji), niemniej jednak można go zmodyfikować. Następnie wprowadzamy opis grupy. Poniżej znajduje się jeszcze dość istotna sekcja - Prywatność. Domyślną jej opcją jest Publiczna - grupa taka pozwala wyświetlać swoją zawartość wszystkim w naszej organizacji. Możemy też zmienić opcję na Prywatna - zawartość będą mogli wyświetlać tylko zatwierdzeni członkowie. Poniżej znajduje się jeszcze opcja Wyślij wszystkie konwersacje i zdarzenia grupy do skrzynek odbiorczych członków. Mogą oni później przestać obserwować tę grupę. Opcję tę możemy pozostawić odznaczoną. Na końcu widnieje sekcja Więcej opcji, która po kliknięciu i rozwinięciu pozwala wybrać język dla powiadomień związanych z grupą. Jako że tworzona przez nas grupa jest polskojęzyczna, domyślne ustawienie polski (Polska) pozostawiamy bez zmian.
  5. Jak założyć nową grupę w Office 365?

  6. Gdy uzupełniliśmy już wszystkie pola i wybraliśmy odpowiadające nam ustawienia, klikamy przycisk Utwórz.
  7. Jak założyć nową grupę w Office 365?

  8. Jako że w ustawieniach prywatności grupy wybraliśmy opcję Prywatna, możemy teraz wprowadzić nazwy osób lub grup, które chcemy dodać. Dodane osoby otrzymają e-mail z informacją o nowej grupie. Jeśli chcemy zrobić to później, klikamy Nie teraz. My jednak zaprosimy kilka osób. Do pola Wprowadź nazwę lub adres e-mail wpisujemy np. fragment imienia lub nazwiska i wybieramy osoby, które zostaną nam podpowiedziane. Po wybraniu osób klikamy przycisk Dodaj.
  9. Jak założyć nową grupę w Office 365?

  10. Utworzona przez nas grupa jest już gotowa i możemy zacząć z niej korzystać!
  11. Jak założyć nową grupę w Office 365?


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Podstawowe czynności