Zainteresowanie systemem Windows 10 rośnie w ogromnym tempie

Zainteresowanie systemem Windows 10 rośnie w ogromnym tempie

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
11:26
01.08.2015
3 komentarze
2075 wyświetleń

Ze wstępnych danych dotyczących dokonanych w dniu premiery Windows 10 aktualizacji do tego systemu wynikało, że w ciągu pierwszej doby swoje komputery uaktualniło już 14 milionów osób. Dziś jednak anonimowy pracownik Microsoft ujawnił nam nowe statystyki w tej sprawie. Według jego doniesień nowy system operacyjny jest już zainstalowany na 67 milionach urządzeń i liczba ta stale rośnie.

Choć od premiery systemu Windows 10 minęło niespełna trzy dni, liczba dokonujących do niego aktualizacji użytkowników wzrosła prawie pięciokrotnie. Aby móc być w stanie dostarczyć swój produkt wszystkim zainteresowanym klientom, w ramach przygotowań do jego premiery firma wykupiła u dostawców węzłów CDN łączny transfer na poziomie 40 Tbps. Jak pamiętamy, w dniu premiery Windows 10 nastało zapotrzebowanie na przepustowość sięgającą około 10 Tbps. Z powodu rosnącego zainteresowania nowym systemem serwery Microsoftu generują aktualnie ruch na poziomie 15 Tbps, a więc prawie dwukrotnie większy, niż kiedy Apple pobił dotychczasowy rekord przy okazji aktualizacji własnego systemu.

Jak określił to portal NeoWin, jest to więc niewątpliwie największe 'wypchnięcie' oprogramowania w historii, z czego Microsoft z pewnością jest niezmiernie dumny. Firma ma jednak sporą szansę na poprawę tego wyniku w przyszłości. Gdyby faktycznie udało się korporacji wprowadzić w najbliższych latach ponad miliard urządzeń z Windows 10, wówczas kolejna, niekoniecznie już tak duża aktualizacja dla tego systemu, mogłaby jeszcze te liczby podwyższyć.

Liczba 67 mln urządzeń z Windows 10 nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Microsoft. Jeśli jednak prawdziwe dane nie odbiegają znacząco od prezentowanego tu wyniku, na zawierający faktyczne liczby wpis ze strony szczycącej się sukcesem korporacji nie będziemy musieli zbyt długo czekać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • re 13:35 01.08.2015

    Pytanie: ile aktywowanych licencji Win XP, 7 i 8/8.1 znajduje się w bazach Microsoft? bo pirackich nie liczę. Czy ktoś ma takie dane? Albo ile licencji Win8/8.1 sprzedano?

  • fg 16:04 01.08.2015

    Ludzie chca pozyskac darmowa licencję na przyszlosc. Ja tak zrobilem a w tej chwili wrocilem so siódemki, Zobaczymy za kilka miesięcy czy 10przybadkiem nie podzielu losu 8

  • fanz 16:10 01.08.2015

    Windows 10 został już "skazany" na sukces, jest wciskany na siłę jako aktualizacja starszych systemów. Po premierze oczywiście zainstalowałem windows 10, ale wczoraj powróciłem do windowsa 8.1, wykonując czystą instalację. Pod koniec instalacji nie wyraziłem zgody na aktualizację do nowego systemu MS. Jak to z nową instalacją chciałem ściągnąć poprawki krytyczne i zalecane. W Windows Update poprawek do win 8.1 było ponad 120, ale żadna nie zaznaczona. Jakież było moje zdziwnie, że w poprawkach opcjonalnych był Windows 10, oczywiście zaznaczony do pobierania. Wyłączyłem niechcianą poprawkę i pozaznaczałem wszystkie krytyczne i zalecane do windowsa 8.1. Skończyło się na niepowodzeniu aktualizacji systemu a po ponownym włączeniu Windows Update znowu jedyną zaznaczoną poprawką, która już zaczęła się pobierać to co ? Oczywiście aktualizacja do Windows 10. W taki sposób MS niewątpliwie osiągnie sukces.

Skomentuj

Autor