Zainteresowanie Windows 10 przewyższa wszelkie oczekiwania

Zainteresowanie Windows 10 przewyższa wszelkie oczekiwania

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:02
31.01.2015
0 komentarzy
2497 wyświetleń

Podczas zeszłotygodniowego keynote'u, promującego Windows 10, Microsoft chwalił się, że nowy system testuje już 1,7 mln użytkowników, nazywanych po prostu Windows Insiderami. Kilka dni po wydarzeniu było ich już 2 mln. Liczba ta znów się powiększyła! Teraz Windows 10 - choć nadal pozostaje w fazie beta - ma już 2,2 mln użytkowników.

Informacja ta została przekazana na Facebookowym profilu Windows. Jak czytamy w opisie, "Windows Insiders pokazują się w rekordowych liczbach. Wszystko to, by pomóc budować Windows 10." Te twarde dane miałyby w sposób ilościowy zobrazować niesłabnące zainteresowanie nowym systemem.

Windows Insider

Jak łatwo można obliczyć, pierwszy milion użytkowników został zebrany w ciągu dwóch tygodni od daty premiery pierwszego publicznego builda Windows 10: Technical Preview. Podczas minionej konferencji Windows 10: The next chapter było ich 1,7 mln. W niecały dzień po jej zakończeniu do programu dołączyło ponad 173 tysiące nowych osób, a już kilka dni później było ich w sumie 500 tysięcy. Dokładna i najbardziej aktualne dane mówią o 2 211 371 Insiderów i jest to absolutny rekord, jeśli chodzi o liczbę użytkowników, testujących niewydany jeszcze system Windows.

Dzięki tak rozwiniętej społeczności testerów, Microsoft ma szansę ulepszyć Windows 10 na niespotykaną dotąd skalę. Istotne jest też podejście do klienta. Firma nie tylko pozwala użytkownikom przesyłać swoje opinie o produkcie, ale przede wszystkim zamierza wyciągnąć z nich lekcję i posiłkować się nimi w trakcie dopieszczania nowego systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-adds-500k-windows-insiders-in-8-days

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor