Zabezpieczenia antypirackie UWP złamane przez crackerów z Codex

Zabezpieczenia antypirackie UWP złamane przez crackerów z Codex

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:54
16.02.2018
2 komentarze
1594 wyświetlenia

Microsoft żywi nadzieje względem programu Play Anywhere, który ma pomóc przyciągnąć graczy pecetowych do sklepu Microsoft Store. Druga strona medalu jest taka, że gry w Sklepie przyciągają też piratów. A tym w końcu udało się złamać zabezpieczenia DRM, które chronią sprzedawane w Sklepie aplikacje UWP. Jako pierwsza crackerom poddała się gra Zoo Tycoon Ultimate Animal Collection. Czy za nią pójdą kolejne?

UWP CODEX

Jak wynika z wielu doniesień, wyczynu dokonała grupa CODEX, której udało się złamać 5 warstw zabezpieczeń DRM dla wydawanej przez Microsoft Studios gry Zoo Tycoon Ultimate Animal Collection - MSStore, UWP, EAppX, XBLive i Arxan, z czego ostatni był zabezpieczeniem antyingerencyjnym. Do tej pory uważano, że są one nie do złamania. Crackerzy nie kryją pogardy dla słabych ich zdaniem zabezpieczeń, nazywając Arxan "ekwiwalentem Denuvo", który "nadal rozdyma plik wykonywalny bezużytecznymi maszynami wirtualnymi, spowalniającymi tylko waszą grę".

Gra sama w sobie być może nie znajduje się w czołówce bestsellerów i na pewno nie kwalifikuje się jako Triple-A, ale nie w tym rzecz. Niechlubnym sukcesem grupy jest obejście 5 zabezpieczeń platformy UWP, a te działanie można będzie powtórzyć w innych grach - już z najwyższej półki. To z resztą zapowiadają sami crackerzy: "Jest to pierwsze scenowe wydanie gry UWP (Universal Windows Platform). Z tej okazji chcielibyśmy podkreślić, że będzie ono działać tylko na Windows 10. Ta konkretna gra wymaga Windows 10 w wersji 1607 lub nowszej".

UWP CODEX

Czy scenowi łamacze zabezpieczeń pójdą za ciosem i wezmą na warsztat kolejne tytuły ze sklepu Microsoft Store? O ile możliwość scrackowania Zoo Tycoon nie wynikała z jakiejś szczególnej dla tego wydania podatności, to naszym zdaniem kolejne tego typu komunikaty to już kwestia czasu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/codex-claims-to-have-cracked-microsofts-uwp-protections-and-drm

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • KotecekPL 21:29 17.02.2018

    Każde zabezpieczenie stworzone przez człowieka człowiek obejść może.

  • Krzysztof Sulikowski 21:30 17.02.2018

    kwestia czasu ;)

Skomentuj

Autor