Za granie w Xbox Game Pass zarobisz punkty Microsoft Rewards... a co z Polską?

Za granie w Xbox Game Pass zarobisz punkty Microsoft Rewards... a co z Polską?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:31
09.01.2019
606 wyświetleń

W ubiegłym roku program Xbox Live Rewards został przekształcony i wchłonięty przez Microsoft Rewards. Początkowo program nagradzał za wyszukiwanie w Bing, ale z biegiem czasu obejmował coraz więcej akcji. Zupełnie nowym sposobem na zdobycie punktów będzie granie w określone tytuły z Xbox Game Pass.

Na dobry początek Microsoft przygotował siedem ekskluzywnych questów, w których subskrybenci Xbox Game Pass mogą zdobyć 2100 punktów Microsoft Rewards. Na czym to polega? Potrzebne jest oczywiście członkostwo w programie subskrypcji gier i zalogowanie się w programie z nagrodami. Punkty będą przyznawane za osiągnięcia w wybranych grach, takich jak Tom Clancy’s The Division, Strange Brigade, Metro 2033 Redux oraz Metro: Last Light Redux. Dodatkowe punkty można zdobyć za zaliczenie osiągnięć w trzech grach z różnych gatunków, zdobycie kombinacji 21 osiągnięć, zaliczenie questa w dowolnej grze dodanej do Xbox Game Pass w grudniu i za wykonanie wszystkich questów związanych z Xbox Game Pass. Za kończenie tych wyzwań można zarobić od 100 do 600 punktów.

Teraz najważniejsze pytanie: co z tą Polską? Niestety, choć Xbox Game Pass działa w Polsce bez najmniejszego problemu, to program Microsoft Rewards do naszego kraju jeszcze nie dotarł i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Microsoft Rewards działa w 21 regionach, jednak na chwilę obecną wyzwania związane z Xbox Game Pass dostępne są tylko dla graczy z USA.

Poprzez przyznawanie punktów, które można później wymieniać na nagrody rzeczowe, Microsoft chce jeszcze mocniej wypromować Xbox Game Pass. Czy to konieczne? Pewnie nie, choć dodatkowa promocja na pewno nie zaszkodzi. Program okazał się sukcesem, co potwierdził wczorajszy raport. Wynika z niego, że członkowie Xbox Game Pass poświęcili w zeszłym roku o 20% więcej czasu na granie, zaś liczba odpalanych przez nich gier wzrosła o 40%, wliczając w to tytuły spoza programu. Microsoft podaje też, że gry obecne w katalogu zaliczają wzrost użytkowania nawet o 6 razy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/01/09/xbox-game-pass-microsoft-rewards/

Polecamy również w kategorii Xbox One