Z Windows Mixed Reality rower stacjonarny nie musi straszyć nudą

Z Windows Mixed Reality rower stacjonarny nie musi straszyć nudą

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:53
13.11.2017
0 komentarzy
874 wyświetlenia

Listopadowa aura nie sprzyja zbytnio wycieczkom rowerowym, dlatego część cyklistów przesiada się na stacjonarną namiastkę roweru. Nie pozwala to jednak cieszyć się widokami na trasie, chyba że włączy się telewizor albo... zanurzy w świecie wirtualnym. Taką możliwość do swojej oferty włączył VirZOOM, twórca zawartości VR i technologii vSports, który we współpracy z Windows Mixed Reality może zamienić pozornie nudny trening stacjonarny w prawdziwie arcade'ową rozrywkę.

VirZOOM przekształcił rowery stacjonarne Lifecycle Upright i Recumbent z konsolami Discover SE3/SE3 HD w coś na kształt centrum rozrywki i motywacji. Rozwiązanie zapewnia dostęp do zawartości VR firmy, co pozwala wziąć udział w wyścigu konnym na Dzikim Zachodzie, walkach czołgów na linii frontu lub polatać na Pegazie w świecie fantazji, spalając przy tym prawdziwe (a już niekoniecznie wirtualne) kalorie. Gry kontrolowane są poprzez pedały i kontrolery nacisku na kierownicy - VirZOOM Module łączy się z przystosowanym do tego gniazdem w rowerze Lifecycle. Użytkownik otrzymuje też dostęp do ponad 2 mln treningów i programów motywacyjnych. Zapewne sam ten opis nie wystarczy - zobaczcie więc to wszystko w akcji!

VirZOOM wspiera zarówno mobilne rozwiązanie VR Samsunga, jak i połączony z PC zestaw Windows Mixed Reality od Acer. Na razie nie wiadomo, co z pozostałymi zestawami WMR. Co ciekawe, VirZOOM oferuje też swoim klientom specjalne nakładki na zestawy VR, które po skończonym treningu można wyprać. Przepocone gogle wirtualnej rzeczywistości - w przeciwieństwie do szalonych gier oferowanych przez VirZOOM - nie zachęcają bowiem do zbyt entuzjastycznych treningów.

Nie wiadomo jeszcze, czy VirZOOM odniesie sukces wśród użytkowników domowych. Pewne jest za to, że firma myśli o swoim rozwiązaniu jako o pewnego rodzaju wyznaczniku nowoczesnej siłowni czy klubu fitness. Urządzenia są już dostępne w sprzedaży na terenie USA i kilku innych krajów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/life-fitness-and-virzoom-partner-to-create-windows-mixed-reality-based-gym-experience/

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR

Komentarze

Skomentuj

Autor