Youtube 4K wreszcie oficjalnie dostępny na Xbox One

Youtube 4K wreszcie oficjalnie dostępny na Xbox One

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:52
12.12.2017
0 komentarzy
945 wyświetleń

Xbox One X, jako obecnie najpotężniejsza konsola na rynku, pozwala na płynne oglądanie wideo w 4K. Zresztą już starszy i słabszy brat urządzenia, Xbox One S, wyposażony w HDMI 2.0, wspierał taką rozdzielczość z szerokim zakresem dynamiki obrazu. Od premiery Xbox One S minęło ponad półtora roku, a w międzyczasie doczekaliśmy się premiery One X – konsoli wręcz stworzonej do obsługi wysokich rozdzielczości. Jednak bezpośrednio po jej premierze w dalszym ciągu nie można było cieszyć się filmami wysokiej rozdzielczości z każdego źródła. W pełni mogliśmy tego doświadczyć w zasadzie tylko za pośrednictwem filmów na nośniku Blue-Ray. Pod tym względem najmocniej chyba kulał gigant internetowego wideo – Youtube. Chcąc oglądać filmy w 4K, byliśmy zmuszeni korzystać z nieoficjalnego klienta myTube, o czym na CentrumXP informowano jakiś czas temu. Najpierw wersji beta, a chwilę potem już w wersji stabilnej, myTube pozwalał na odtwarzanie filmów w 2160p, czego brakowało w oficjalnej aplikacji.

Xbox One X 4K

Ten dzień wreszcie nadszedł - doczekaliśmy się (za!) długo wyczekiwanej aktualizacji. Nowa wersja oficjalnej aplikacji Youtube obsługuje 4k w 60 klatkach na sekundę, niestety na razie bez HDR, w odróżnieniu od, przykładowo, Netflixa. Co ciekawe, wersja Youtube na Playstation 4 również nie obsługuje tak powszechnego już HDR. Pomimo tego istotnego braku, który jest zadziwiający, aktualizacja z pewnością ucieszy posiadaczy najnowszych konsol Microsoftu podłączonych do telewizorów i monitorów 4K.

Uaktualnienie zaczęło pojawiać się na konsolach użytkowników, jednak nie u każdego będzie dostępna w tym samym czasie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, bowiem proces wdrażania aktualizacji może chwilę potrwać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/youtube-xbox-one-now-supports-4k-resolution/

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor