Yammer zaktualizowany pod kątem grupowej produktywności

Yammer zaktualizowany pod kątem grupowej produktywności

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:43
16.08.2015
0 komentarzy
1340 wyświetleń

Jak sprawić, by komunikacja w zespołach stała się optymalna? Większość firm polega na poczcie e-mail, co niejednokrotnie wiąże się z długimi łańcuchami odpowiedzi do wszystkich zaangażowanych. Jedną z alternatywnych form stanowi sieć społecznościowa Yammer, która otrzymała niedawno aktualizację, skoncentrowaną na funkcjach grupowych.

Jak wyjaśnia Julia Wei, starszy menadżer ds. marketingu produktów z zespołu Yammer, jego misją było stworzenie oferty otwartej współpracy, z której odniosą korzyści zespoły. "Przedstawiliśmy integrację z Office Online, która zapewni lepszą współpracę nad dokumentami w Yammer; wsparcie dla zewnętrznych wiadomości, które ułatwia zespołom łączenie się z ludźmi spoza ich firmy; oraz Yammer dla Apple Watch, który oferuje całkiem nowy sposób na pozostawanie w kontakcie z waszym zespołem - czytamy na blogu Office. Yammer jest biznesową siecią społecznościową, co oznacza, że pracownicy firm mogą komunikować się za pomocą postów, tagów, obrazów i wiadomości prywatnych na wzór Facebooka czy Google+. Platofrma jest zintegrowana z Office 365, a jej użytkownicy mogą udostępniać pliki w chmurach OneDrive i Dropbox. To kolejna funkcja, która wynosi pracę z plikami ponad poziom klasycznych załączników e-mail. Dokumenty w chmurze mogą być edytowane przez wiele osób, a każda z nich posiada zawsze najbardziej aktualną wersję. Dotyczy to także tych, którzy dołączyli do projektu nieco później.

Yammer

Aktualizując platformę, twórcy skoncentrowali się przede wszystkim na interfejsie i funkcjach grupowych. Najważniejsze nowości dla serwisu Yammer na urządzenia desktop obejmują:

  • Tablica Discovery - jest to element interfejsu, w którym odnajdziemy "przegapione" przez nas konwersacje a także najciekawsze treści, pochodzące od innych zespołów. Dzięki nowej aktualizacji łatwiej jest zidentyfikować grupę, do której przypisana jest konwersacja, a nawigacja i dołączanie do grup stają się szybsze.
  • Aktywność grupowa w czasie rzeczywistym - wgląd w listę grup ułatwia panel po lewej stronie ekranu. Gdy któraś grupa wykazuje aktywność, zostaniemy o tym powiadomieni.
  • Nowości w interfejsie - pełnowymiarowy panel nagłówka, przejrzysty układ strony oraz dłuższa lista wiadomości w konwersacjach grupowych.
  • Powiadomienia o kolejnych grupach - szybkie przełączanie się pomiędzy najważniejszymi projektami, jeśli pracujemy w wielu zespołach jednocześnie.

Yammer

Aktualizację otrzymał także Yammer na urządzenia mobilne. Spośród nowości warto wymienić podobne jak w przypadku platformy desktop udogodnienia na tablicy aktywności, nową opcję dodawania wielu zdjęć w formie załączników, wsparcie dla zegarka Apple Watch, możliwość załączania plików pochodzących z zewnętrznych źródeł (m. in. OneDrive i Dropbox), ułatwione zapraszanie do konwersacji oraz wyszukiwanie i zapraszanie współpracowników poprzez e-mail.

Julia Wei przedstawia też plany zespołu na 2016 r. To przede wszystkim głębsza integracja z Office 365, Azure Active Directory, Office Graph, OneDrive, Outlook, OneNote i Skype. Nowością będzie także możliwość zapraszania do grup osób spoza platformy Yammer.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/2015/08/13/optimizing-yammer-for-teams/

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu

Komentarze

Skomentuj

Autor