Xbox stawia na rozrywkę. Nowa sekcja już dostępna dla Insiderów

Xbox stawia na rozrywkę. Nowa sekcja już dostępna dla Insiderów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:53
10.06.2017
0 komentarzy
1218 wyświetleń

Konsola do gier czy domowe centrum rozrywki? Od ponad dekady terminy te stają się coraz bardziej tożsame, a ostatnim na to dowodem jest utowrzenie przez Microsoft całkiem nowej sekcji w menu głównym Xbox One. Entertainment - bo taka nazwa została już ujawniona - zostanie umieszczona między stronami Community i Store. Jak wskazuje nazwa, Entertainment skupi się na rozrywce, oferując dostęp przede wszystkim do filmów i seriali.

Po załadowaniu dashboardu na Xbox One zauważyć można nową opcję Entertainment, umiejscowioną pomiędzy zakładkami Community i Store. Funkcja będzie widoczna tylko dla Insiderów z kręgu Preview Alpha, którzy pobrali najnowszą aktualizację do wersji 1706. Entertainment jest sekcją wyodrębnioną od typowo gamingowych doświadczeń. Jak tłumaczy Microsoft, znajdziemy tam "najnowsze filmy i seriale telewizyjne, a także zawartość z waszych ulubionych aplikacji streamujących wideo".

Aktualizacja oznaczona jako rs2_release_xbox_1706.170604-1700 oprócz jednej nowości funkcjonalnej dostarcza też poprawek związanych z dźwiękiem, czatem grupowym, widocznością kafelków gier i aplikacji, grafiką w Minecraft i streamowaniem za pomocą funkcji Mixer. Mogą pojawić się problemy z dźwiękiem, jeśli używamy Windows Sonic lub Dolby Atmos, a także problemy z klawiaturą wirtualną w aplikacji Mixer.

Czerwcowa aktualizacja Xbox One wnosi tylko małą część tego, czego spodziewać się możemy po wrześniowym Fall Creators Update. Więcej nowych funkcji pojawi się najprawdopodobniej w kolejnych miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-one-alpha-insiders-are-getting-new-entertainment-twist-dashboard

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor