Xbox otwiera się na deweloperów. Microsoft uruchamia Xbox Live Creators Program

Xbox otwiera się na deweloperów. Microsoft uruchamia Xbox Live Creators Program

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:47
01.03.2017
0 komentarzy
1677 wyświetleń

Game Developers Conference 2017 w San Francisco trwa już w najlepsze, tymczasem Microsoft przedstawia nowy program wspierający deweloperów gier UWP. Xbox Live Creators Program - bo pod taką nazwą rusza nowa inicjatywa - stanowi dopełnienie istniejącego już ID@Xbox, o którym nieco więcej pisaliśmy kilka dni temu. Czym dokładnie jest program dla twórców i kto na nim skorzysta? O tym poniżej.

Xbox Live Creators Program to inicjatywa, która "wspomoże każdego w błyskawicznym publikowaniu posiadających wsparcie dla Xbox Live gier na Xbox One i PC z Windows 10 w całkowicie otwarty sposób". Dzięki programowi praktycznie każdy może dodać do swoich gier UWP funkcjonalności Xbox Live, takie jak logowanie, obecność oraz funkcje społecznościowe, a następnie wydać je na Xbox One i PC. "Oznacza to możliwość dotarcia z tytułem do każdego posiadacza Xbox One z rodziny urządzeń Xbox One, wliczając w to Project Scorpio [czekający na premierę] tego lata, a także setki milionów PC z Windows 10 i miliony ludzi używających aplikacji Xbox na platformach mobilnych" - dodaje Microsoft.

Istotą projektu jest dotarcie do możliwie najszerszej publiczności przy minimalnym wysiłku potrzebnym do implementacji funkcji Xbox Live. Ważną cechą jest możliwość pracy z istniejącymi narzędziami do tworzenia gier UWP. Silniki, które od pierwszego uruchomienia oferują wsparcie dla jednej uniwersalnej platformy to m.in. Construct 2, MonoGame, Unity i Xenko. Program współpracuje ze standardowymi konsolami Xbox One - nie będzie więc potrzebny zestaw deweloperski. Z kolei deweloperzy, którzy pragną sięgnąć po większą liczbę funkcji Xbox Live i zyskać dodatkowe wsparcie twórcze i marketingowe, mogą dołączyć do programu ID@Xbox, także PO wydaniu gry.

W przypadku PC z Windows 10 gry wydane w Xbox Live Creators Program będą dostępne do pobrania ze Sklepu Windows. Xbox One dostarczy z kolei odrębnej kategorii Creators w konsolowej wersji Sklepu. Jak zacząć korzystać z nowej oferty? Microsoft zachęca deweloperów do pobrania Xbox Live Creators SDK, gdzie mogą poznać podstawy i szczegóły działania programu. Creators Program znajduje się teraz w wersji Preview i będzie prowadzony pilotażowo z wybraną grupą deweloperów. Otwarcie projektu na nowe publikacje przewidziane jest na najbliższe miesiące.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.xbox.com/2017/03/01/xbox-gdc-2017/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor