Xbox One z opcją zakupu gier z Xbox 360 i innymi nowościami

Xbox One z opcją zakupu gier z Xbox 360 i innymi nowościami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:02
02.03.2016
0 komentarzy
2088 wyświetleń

Major Nelson zapowiedział dziś na swoim blogu szereg nowości, które w ramach marcowej aktualizacji trafią do Xbox One i aplikacji Xbox dla Windows 10. Użytkownicy programu poglądowego (Preview) otrzymają dostęp do nowości dzisiaj w przypadku konsol, zaś jutro w przypadku aplikacji (beta).

Co dokładnie trafi do Xbox One Preview? Oto najważniejsze nowości:

 • Zakupy gier z Xbox 360, wstecznie kompatybilnych w Xbox One - kupione bezpośrednio z poziomu Xbox One tytuły będą automatycznie pobierane i gotowe do uruchomienia.
 • Czat grupowy w streamingach Twitch - nadając poprzez Twitch można dołączyć czat grupowy oraz zaprosić użytkowników PC z Windows 10.
 • Czat grupowy w głośnikach i słuchawkach - Xbox One oferować będzie możliwość wyboru urządzenia wyjścia dla sygnału audio w czacie grupowym: głośniki, zestaw słuchawkowy lub oba na raz.
 • Ustawienia długości nagrywania Game DVR - obecnie domyślną wartością dla klipu jest 30 sekund. Nowe opce to: 15, 30 i 45 sekund, 1, 3 i 5 minut.
 • Osiągnięcia w Xbox One Guide - możliwość śledzenia postępów w osiągnięciach bez konieczności uruchamiania dedykowanej im aplikacji.
 • Odtwarzanie wideo na tablicy aktywności - klipy wideo można będzie odtwarzać bezpośrednio w widoku tablicy, a także dać im "lajka" w trakcie oglądania. Pojawią się też nowe opcje pauzy, restartu i odtwarzania na pełnym ekranie.

Major Nelson przedstawił też kilka nowości dla aplikacji Xbox (beta) dla Windows 10, w tym obsługę Gamerscore Leaderboard. Użytkownicy Windows 10 zyskają dostęp do funkcji, która trafiła do Xbox One w zeszłym miesiącu. By ją uruchomić, przechodzimy najpierw do sekcji osiągnięć w naszym profilu. Są też nowości kompatybilne zarówno z aplikacją, jak i konsolą Xbox One. Ich lista jest całkiem spora:

 • 16-osobowy czat grupowy - jesienią zwiększono limit czatu do 12 osób. Funkcja cieszyła się sporą popularnością, więc limit zwiększono do 16 uczestników.
 • Osiągnięcia Xbox 360 - osiągnięcia (także powiązane osiągnięcia Gamerscore) będą publikowane na tablicy i widoczne w aplikacji Xbox oraz na konsoli Xbox One.
 • Linki i wideo YouTube w Game Hubs - doświadczenie Game Hubs jest bardziej interaktywne dzięki obsłudze linków. Można je otworzyć odpowiednio w aplikacjach YouTube i Edge lub w domyślne przeglądarce internetowej.
 • Porównywanie awatarów - możliwość zestawienia naszego awatara z dowolnie wybranym awatarem znajomego lub innego członka społeczności Xbox Live.
 • Zmiany interfejsu reputacji - łatwiej odróżnić graczy z różnymi poziomami reputacji.

Jak wspomnieliśmy, nowości trafią początkowo tylko do osób zarejestrowanych w Xbox One Preview Program. By dołączyć do programu, musimy najpierw otrzymać zaproszenie od kogoś znajomego. Aplikacja Xbox (wersja Beta) jest z kolei ogólnodostępna i można ją pobrać za darmo ze Sklepu Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://majornelson.com/2016/03/01/coming-to-preview-buy-xbox-360-games-on-xbox-one-16-person-party-chat-and-more/?linkId=21790367

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor