Xbox One z aplikacjami UWP i Windows 10 w lipcu tego roku

Xbox One z aplikacjami UWP i Windows 10 w lipcu tego roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:00
30.03.2016
0 komentarzy
1453 wyświetlenia

Microsoft opublikował listę funkcji i właściwości Universal Windows Platform, zarówno dostępnych, jak i niedostępnych dla Xbox One. Dokumentacja odnosi się też do systemu, uruchamianego na konsoli. Jest nim Windows 10 w wersji 1607.

Mówiący wiele o przyszłości Windows 10 dokument z jakiejś przyczyny zniknął z serwera Microsoftu. Można z niego wywnioskować, że Xbox One przejdzie całkowicie na Windows 10 w lipcu tego roku - w miesiącu, w którym nadejść ma aktualizacja Redstone (Rs1). Jako że druga fala Redstone (Rs2) nadejść ma dopiero w 2017 roku, Rs1 będzie jedyną aktualizacją, która w taki sposób zmieni numer wersji systemu. Wróćmy jednak do wspomnianego dokumentu, który głosi:
"Xbox działa pod kontrolą Windows 10, version 1607, co oznacza, że dzieli jądro systemu operacyjnego z innymi urządzeniami w rodzinie Windows 10: desktop, mobilnymi i HoloLens. Ale ponieważ jest to pierwsze wydanie Universal Windows Platform (UWP) na Xboksa, pewne obszary właściwości nie osiągnęły tego samego poziomu wsparcia, co w przypadku innych urządzeń. Temat ten zawiera szczegóły dotyczące funkcji, których twoja aplikacja UWP może używać, a mogą one nie funkcjonować w pełni na Xbox. Wszystkie API - jeśli nie są wspierane - nie będą działać. Wraz z rozwojem Windows będziemy nadal implementować, testować i poprawiać błędy do czasu, aż wszystkie API z rodziny Universal będą w pełni sprawne w Xbox".

Xbox

Skąd wiadomo, że Xbox One przejdzie na Windows 10 w lipcu? Numeracja wersji Windows 10 działa według schematu RRMM, przykładowo version 1511 pochodzi z listopada 2015 roku. Dokumentacja mówi też, że aplikacje wykorzystujące API wprowadzone w version 1607 nie będą akceptowane przez Sklep Windows do czasu zakończenia fazy Preview. Oczywiście liczymy, że Microsoft powie na ten temat więcej podczas zbliżającej się konferencji BUILD 2016, która startuje dzisiaj o godzinie 17:30 czasu polskiego. Konferencja będzie relacjonowana na żywo przez redaktorów CentrumXP - zaczynamy już za 3 i pół godziny!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/documentation-for-uwp-apps-on-xbox-one-reveals-windows-10-version-1607

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor