Xbox One wkrótce z możliwością nagrywania i strumieniowania treści TV

Xbox One wkrótce z możliwością nagrywania i strumieniowania treści TV

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
18:20
04.08.2015
1 komentarz
1777 wyświetleń

Jak zapowiedział dziś na konferencji Gamescom Mike Ybarra, dyrektor ds. zarządzania programem Xbox w Microsoft, w przyszłym roku konsola Xbox One zostanie zaktualizowana o funkcje nagrywania sygnału telewizyjnego i strumieniowania go na dowolne urządzenie z systemem Windows 10, stając się tym samym pełnoprawnym urządzeniem z kategorii DVR.

Do odbierania telewizji na konsoli Xbox konieczne jest posiadanie dedykowanego Tunera Xbox One, który na chwile obecną nie jest dostępny w Polsce, przez co trzeba go sobie zakupić poza granicami naszego kraju. Jak donoszą jego posiadacze, tuner ten po odpowiednich zabiegach działa u nas (w połączeniu z naziemną telewizją cyfrową) bez żadnych problemów.

Wróćmy jednak do tematu. Nagrywane z telewizji treści (również w ramach zaplanowanego uprzednio zadania, przy założeniu, że konsola znajduje się w trybie Instant-On) będzie można nie tylko oglądać lokalnie na konsoli, ale też przesyłać je w formie bieżącego strumienia lub pobierać je do późniejszego obejrzenia na inne urządzenia z systemem Windows 10. Tu zdaniem niektórych osób mogą pojawić się pewne ograniczenia prawne, przez co nie jest wykluczone, że na początku funkcje te będą dostępne tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Co prawda jest to wyjątkowo czarny scenariusz, ale tak czy inaczej w naszym kraju wszystko, co związane z konsolą Xbox One, miało do tej pory miejsce z dość dużym opóźnieniem.

Na chwilę obecną mówi się o możliwości nagrywania tylko i wyłącznie sygnału przesyłanego drogą radiową. Nie jest jasne, czy funkcja ta będzie działać z telewizjami kablowymi lub satelitarnymi.

Dokładna data wprowadzenia tych funkcji nie jest niestety znana. Wiadomo jedynie, że pierwsi użytkownicy będą z niej mogli skorzystać w przyszłym roku. Ważne jest natomiast, że funkcja ta ma być zupełnie darmowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • CyBuch 20:18 04.08.2015

    Tylko jak podlaczyc dekoder z orange np albo inny? bo probowalem i nic nie dzialalo moze ze nie mam pilota Xa i irdy?

Skomentuj

Autor