Xbox One pozbawiony trybu Snap Mode?

Xbox One pozbawiony trybu Snap Mode?

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:03
25.01.2017
0 komentarzy
1267 wyświetleń

Już od kilku miesięcy zapowiadane były zmiany w funkcjonowaniu trybu Snap Mode w Xbox One. Wiele wskazywało iż zostanie on zastąpiony jakąś formą usługi obraz-w-obrazie, jednak wygląda na to, iż na chwilę obecną zostanie on po prostu usunięty z systemu.

Projektanci Microsoft nieustannie szukają sposobów na zwiększenie atrakcyjności systemów, które stworzyli. Czasem są to usprawnienia zwiększające wydajność, innym razem całkowicie nowe funkcje. Od pewnego czasu oczywistym było, iż pracują oni nad poprawieniem opcji Snap Mode. Umożliwiała ona zmniejszenie głównego obszaru wyświetlania (gdzie przykładowo mogliśmy grać), by na jego pozostałej części otworzyć osobny obszar. Wykorzystując go, można było używać uproszczonych wersji aplikacji, jak chociażby YouTube. Minusem takiego rozwiązania był fakt, że wycięty obszar zajmował dużo więcej powierzchni niż było to potrzebne. Wielu patrzyło krytycznym okiem na te marnotrawstwo przestrzeni, projektanci zaczęli więc zastanawiać się, jak temu zaradzić. Wszystko wskazuje na fakt, iż niebawem może pojawić się możliwość wyświetlania obrazu-w-obrazie podczas gry. W takim wypadku pojawić się może przykładowo opcja wyświetlenia filmu w małym oknie bezpośrednio na ekranie gry, dzięki czemu zaoszczędzone zostanie miejsce w porównaniu do trybu Snap Mode.

Snap Mode

Na chwilę obecną wiemy jedynie, że stary tryb zostanie usunięty na rzecz poprawienia wydajności, zaś zwolnione zasoby zostaną wykorzystane przy „większych rzeczach”. Pozostaje pytanie, czy będzie to przewidywany tryb obraz-w-obrazie czy może projektanci mają jeszcze jakiegoś asa w rękawie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/snap-mode-on-xbox-one-being-permanently-removed-for-bigger-things?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+neowin-

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor