Xbox One najlepiej sprzedającą się konsolą w USA

Xbox One najlepiej sprzedającą się konsolą w USA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:32
12.08.2016
0 komentarzy
1432 wyświetlenia

Xbox One S dopiero co wszedł na rynek, tymczasem podstawowa wersja konsoli nie daje o sobie zapomnieć. Xbox One był w zeszłym miesiącu najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych. Microsoft dokonał wręcz prawie niemożliwego - zdetronizował PlayStation 4, co w realiach amerykańskich graniczyło z cudem. Jak udało się to osiągnąć?

Sukces ten autorzy raportu z VentureBeat przypisują agresywnym promocjom i zestawom. A tych w kategorii Xbox One nie brakuje. Microsoft sprzedaje konsolę w pakietach z najnowszymi grami, limitowanymi edycjami kontrolera i nie tylko. Nie bez znaczenia jest także cena konsoli, którą obniżono ostatnio do 250 dolarów (ok. 955 zł). Teraz już wiemy, dlaczego Microsoft odnotował w minionym kwartale spadek przychodów ze sprzedaży Xbox One... Nie przełożyło się to jednak na liczbę sprzedanych egzemplarzy, która w lipcu była w USA największa. Microsoft takimi słowami świętował sukces: "Jesteśmy zaszczyceni, że Xbox One był najlepiej sprzedającą się konsolą w USA w lipcu, a łączna liczba godzin gry na konsolach Xbox w perspektywie globalnej wzrosła o 18% w porównaniu do zeszłego roku i przekroczyła 1,55 miliarda godzin".

Teraz w dziedzinie konsol Microsoft skupia się przede wszystkim na Xbox One S - szczuplejszej i nieco podrasowanej wersji Xbox One, która swą premierę zaliczyła także w Polsce. Choć jest jeszcze zbyt wcześnie, by publikować liczbę sprzedanych egzemplarzy, Microsoft ma powody do zadowolenia z pierwszych wyników w dwóch kluczowych regionach: "Po premierze 2TB edycji Xbox One S w zeszłym tygodniu [konsola] wyprzedała się w UK i niemal wyprzedała w USA. Jeszcze w tym miesiącu - 23 sierpnia - wypuścimy opcje 500GB i 1TB dla Xbox One S odpowiednio warte 299 dolarów [ok. 1140 zł] i 349 dolarów [ok. 1335 zł]. Jesteśmy podekscytowani tym, jaką zabawę mają gracze Xbox One, oraz wszystkimi nowymi tytułami, które wprowadzimy dla nich w te wakacje".

Microsoft nie może jednak osiąść na laurach i liczyć na wieczną hegemonię Xbox One. Tuż za rogiem swoją odpowiedź na Xbox One S szykuje Sony, które we wrześniu wypuści PlayStation 4 Neo. Microsoft także przygotowuje się do wydania jeszcze jednej rozszerzonej edycji Xbox One o tymczasowej nazwie Project Scorpio.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/xbox-one-was-the-best-selling-console-in-the-us-for-july

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor