Xbox One na razie bez aplikacji Spotify. Fani nie dają za wygraną

Xbox One na razie bez aplikacji Spotify. Fani nie dają za wygraną

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:02
19.07.2016
0 komentarzy
1282 wyświetlenia

Od dłuższego czasu Xbox Team pracuje nad poprawą błędów w Preview Build. Kolejna, mająca pojawić się niebawem aktualizacja, powinna zawierać wiele nowych udogodnień, takich jak polecenia głosowe zwykorzystaniem zestawów słuchawkowych, aktualizacje programu My Games & Apps, wyszukiwanie znajomych w aplikacji społecznościowej Facebook, obsługę Cortany oraz wiele, wiele więcej. Jedną z najciekawszych opcji, która prawdopodobnie pojawi się w przyszłej aktualizacji, będzie możliwość odtwarzania muzyki w tle za pomocą Xbox One. Pomimo braku szczegółów, dotyczących wdrożenia nowej funkcji, u użytkowników już teraz pojawiło się pytanie, czy umożliwi ona korzystanie na konsoli z aplikacji Spotify.

Niestety ci, którzy oczekiwali pozytywnej odpowiedzi, mogą być rozczarowani, ponieważ już teraz firma zaprzeczyła pogłoskom o udostępnieniu usługi dla platformy Xbox One. Kilka dni temu, jeden z zaciekawionych fanów zapytał firmę Spotify o możliwość pojawienia się usługi dla Xbox One. Niestety, odpowiedź okazała się być negatywna. Aktualnie Spotify nie chce oferować swoich usług innym konsolom z powodu powiązań z Playstation.

Już w marcu ubiegłego roku rozpoczęła się współpraca między Spotify i Sony. Miało to miejsce w momencie wejścia Spotify na miejsce platformy Music Unlimited. Od tamtej chwili rozpoczęła się silna więź między tymi firmami. Według doniesień z maja Spotify było jedną z najczęściej ściąganych aplikacji w historii PlayStation. Z wypowiedzi pracowników firmy Spotify wynika, że nie mają oni zamiarów nawiązania współpracy z innymi konsolami do gier. Takie działanie spotyka się z negatywną reakcją wielu fanów firmy Microsoft, którzy grożą nawet anulowaniem subskrypcji Spotify.

Wielu użytkowników ma nadzieję, że w wyniku bojkotu współpraca między Spotify a Playstation ulegnie zmianie. Na chwilę obecną dział wsparcia Spotify informuje, że docenia duże zaangażowanie ze strony użytkowników i postara się przekazać je dalej. Prawdopodobne jest więc, że w niedługim czasie pojawi się więcej informacji o możliwym wsparciu Spotify dla konsoli Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/spotify-still-isnt-coming-xbox-one-anytime-soon

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor