Xbox One może działać jako emulator oryginalnego PlayStation

Xbox One może działać jako emulator oryginalnego PlayStation

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:41
18.04.2017
0 komentarzy
2373 wyświetlenia

Microsoft wprowadził niedawno do Sklepu Windows nową politykę, której efektem będzie usunięcie wszelkich emulatorów gier. Jeden z nich zdołał się jednak przecisnąć, docierając nawet na Xbox One. Wcześniej istniało kilka emulatorów Nintendo na Xbox One, ale dotąd nie można było tego samego zrobić z PlayStation. Odpowiedź nadeszła pod niepozornym tytułem WinPDFReader.

WinPDFReader autorstwa JarlStudio jest w gruncie rzeczy funkcjonalnym czytnikiem PDF, ale pozwala też wykonać kod emulatora PlayStation. Jak donoszą testerzy, wydajność emulatora nie jest najwyższa, ale tytuły pokroju Crash Bandicoot są całkiem grywalne. Poszerzony test wykonał hiszpański Generacion Xbox, który podał, że większość gier działa w 35-60 FPS (co jest wcale niezłym wynikiem). Obrazy ROM można załadować z zewnętrznych źródeł, takich jak pamięć masowa czy OneDrive.

Jeśli Microsoft nie wiedział wcześniej o *ekstra* funkcjonalności WinPDFReader, teraz już na pewno wie, bo temat stał się całkiem chodliwy. WinPDFReader nie jest rzeczą tanią. Aplikacja kosztuje 10 dolarów i może w każdej chwili zostać usunięta ze Sklepu Xbox. Może też przestać działać, jeśli Microsoft stwierdzi, że łamie ona ustalone zasady. Użytkownik nie będzie oczywiście ukarany za korzystanie z emulatora, niemniej jednak ryzykuje utratę 10 dolarów, o ile po usunięciu aplikacji nie uda się ich odzyskać.

JarlStudio pracuje nad wieloma emulatorami na Xbox One i Windows 10. Warto wspomnieć tu o aplikacji o podobnej nazwie - WinPDF - który także funkcjonuje jako czytnik PDF na Xbox One, przy czym oferuje funkcję emulatora Nintendo 64.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/original-playstation-emulator-sneaks-onto-xbox-one-grab-can/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor