Xbox One X zadziała nawet z kilkunastoletnim telewizorem CRT

Xbox One X zadziała nawet z kilkunastoletnim telewizorem CRT

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:47
22.11.2017
0 komentarzy
1435 wyświetleń

Jak powszechnie wiadomo, w ciągu roku kalendarzowego zdarzają się regularne wydarzenia, kiedy to ceny wszelkiego rodzaju sprzętu (również elektronicznego) znacząco spadają w ramach promocji. Należą do nich między innymi coraz bardziej popularne w Polce Black Friday oraz Cyber Monday, które wypadają w tym roku wyjątkowo – odpowiednio w najbliższy piątek oraz poniedziałek. Sprawiło to, że najbliższy weekend stanie się prawdziwą gratką dla łowców promocji, również tych zainteresowanych kupnem Xbox One X bądź telewizora 4K. Jak jednak wiadomo, nawet po rozmaitych obniżkach cena konsoli Microsoftu jest dosyć wysoka, wobec czego na oba te urządzenia kupującemu możne po prostu zabraknąć pieniędzy, przez co zdecydować będzie musiał na czym bardziej mu zależy. W tym właśnie miejscu często pada pytanie – czy Xbox One X będzie bez problemu współpracował ze starszymi modelami wyświetlacza? Okazuje się, że jak najbardziej!

Jak donosi portal On MSFT, jeden z posiadaczy najnowszej konsoli Microsoftu dokonał pewnego eksperymentu. Polegał on na podłączeniu Xbox One X do leciwego telewizora CRT (kineskopowego), zarówno przy pomocy złącza Euro, jak i kompozytowego. Jak się okazało, podobna konfiguracja jest jak najbardziej możliwa, jednak jednocześnie obarczona sporymi wadami. Pierwszym co rzuca się w oczy, jest wyjątkowo niska jakość wysyłanego obrazu. Co prawda nadal można bez większych problemów grać, jednakże odczytanie wyświetlanego tekstu praktycznie graniczy z cudem. Nic zresztą dziwnego – konsola Xbox projektowana była z myślą o obsłudze sygnału wideo w jakości co najmniej 720p, podczas gdy adaptery (konieczne aby konfiguracja ta zadziałała) HDMI-Euro oraz HDMI-Kompozyt zapewniają przesył na poziomie odpowiednio 576p oraz 480p. Również dźwięk pozostawia sporo do życzenia, jednak nie jest to aż tak problematyczne gdy zestawimy to w porównaniu z jakością obrazu. Tak więc grać na Xbox One X można przy pewnej dozie determinacji nawet na kilkunastoletnim telewizorze. Na szczęście jest jeszcze jedna opcja – konsolę można podłączyć po prostu do monitora komputerowego, jednak wtedy może pojawić się problem z dźwiękiem, bowiem jeżeli monitor nie posiada wyjścia audio, konieczne może okazać się posiadanie specjalnej przejściówki. Co ciekawe, możemy wykorzystać nawet monitor o proporcjach 21:9, jednak skutkować to będzie czarnymi pasami po bokach lub rozciągnięciem obrazu.

Jak więc widać, najnowsza konsola Microsoftu nie wymaga od nas posiadania nowego telewizora, choć jest to jak najbardziej wskazane – w końcu na starym sprzęcie nie będziemy w stanie wyświetlić obrazu w jakości 4K, nie wspominając już o efektach HDR. Tak więc warto odrzucić założenie, że bez nowego telewizora nie ma sensu kupować Xbox One X - to w końcu ono powstrzymało wiele osób przed zakupieniem konsoli, mimo iż w znacznej mierze mija się z prawdą.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/watch-this-guy-use-the-xbox-one-x-on-an-old-crt-tv

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor