Xbox One X i Xbox One S pobierają różne zasoby dla tej samej gry

Xbox One X i Xbox One S pobierają różne zasoby dla tej samej gry

 Damian Lisak
Damian Lisak
11:08
27.06.2017
0 komentarzy
1281 wyświetlenie

Minęło już kilka tygodni od ogłoszenia premiery najnowszej konsoli Microsoftu na targach E3 - Xbox One X, gdzie przedstawiono wiele szczegółów dotyczących nowego urządzenia, jednakże pozostają jeszcze informacje, które Microsoft zachował dla siebie. Jedną z nich jest to, że konsole Xbox One i Xbox One S pobierają inne zasoby tej samej gry niżeli Xbox One X.

Najnowsza konsola Microsoftu jest pierwszą, która obsługuje natywne 4k, podczas gdy poprzednie jej wersje musiały używać skalowania, aby dopasować rozdzielczość do telewizorów o rozdzielczości wspomnianej. Jak informuje Microsoft, oznacza to, że niezależnie od telewizora, który wykorzystywany jest do gry, zasoby 4k zostaną pobrane dla Xbox One X (jeżeli są dostępne), a standardowe zasoby 1080p zostaną pobrane do konsoli Xbox One S. Co więcej, ta druga konsola wykorzystuje HDR, którego nie ma w pierwszej edycji Xbox One, jednakże nie ma to wpływu na rozmiar pobieranych zasobów. Przedstawiciel Microsoftu poinformował także, że firma daje programistom narzędzia, dzięki którym pobieranie jest wydajniejsze na Xbox One X i jego poprzednikach. W ramach gotowości na Xbox One X udostępniliśmy funkcję, która zapewni deweloperom dużą elastyczność związaną z tym, co zostanie zainstalowane na konsolach użytkowników. Oprócz konkretnych zasobów 4k deweloperzy mają również opcje dotyczące konkretnych zasobów językowych, które w zależności od tytułu, mogą drastycznie ograniczyć zajmowaną przestrzeń przez pliki instalacyjne. Ta zdolność inteligentnego instalowania najlepszych zasobów dla każdej konsoli i języka jest dostępna dla wszystkich urządzeń Xbox One, i to twórca gry określa dokładną implementację.

Różnica w pobieranych zasobach między konsolami Xbox

Microsoft obiecał udzielić więcej informacji dotyczących tych możliwości w ciągu kilku miesięcy. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jak sytuacja wygląda w przypadku komputerów PC, tzn. czy te pobierają zasoby 4k w przypadku, gdy rozdzielczość ta nie jest obsługiwania natywnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/the-xbox-one-x-and-xbox-one-s-will-download-different-game-assets-for-the-same-game

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor