Xbox One S zostanie wydany 2 sierpnia. Znamy polską cenę konsoli!

Xbox One S zostanie wydany 2 sierpnia. Znamy polską cenę konsoli!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:09
18.07.2016
0 komentarzy
1956 wyświetleń

W zeszłym miesiącu na targach E3 Microsoft zaprezentował Xbox One S - nową wersję konsoli, odchudzoną o 40% i ze wsparciem dla odtwarzania wideo w 4K. Dotąd nie była znana dokładna data premiery nowego wydania Xbox One. Dziś Microsoft przedstawił konkretną datę, która niektórym może wydawać się znajoma.

Co istotne, Xbox One S zostanie wydany w kilku edycjach. Jako pierwszy do sprzedaży trafi wersja 2TB "Launch Edition", a słabsze modele - odpowiednio 500GB i 1TB - będą wydane później. Szczegóły na ten temat mają trafić do publicznej wiadomości już niebawem. Microsoft wspomina też o edycji specjalnej w zestawie z Gears of War 4 i niestandardowym kontrolerem bezprzewodowym Xbox Elite. Z uwagi na datę wydania tytułu (11 października tego roku), dedykowana mu edycja Xbox One S ukaże się najprawdopodobniej dopiero w tych okolicach.

Xbox One S zawiera wbudowany zasilacz, który sprawi, że konsola będzie znacznie mniej hałaśliwa od modelu podstawowego - to coś, na co użytkownicy narzekali od dłuższego czasu. Użytkownicy mają się także spodziewać rozszerzonego wsparcia dla wideo i gier z wykorzystaniem technologii renderowania HDR (High Dynamic Range). Obecnie nową wersję konsoli można zamówić w preorderze w kilku punktach. Ceny zaczynają się od 399 dolarów (ok. 1580 zł). Znamy też polską cenę - wynosi ona 1799 zł. Jak głosi komunikat z Microsoft Store Polska, konsola ukaże się "w sklepach na początku sierpnia".

Wróćmy teraz do zapowiedzianej daty wydania. Szef działu Xbox, Larry Hryb, wyraźnie pisze o 2 sierpnia, niemniej jednak na stronach niektórych sprzedawców znajdziemy odniesienia do 31 sierpnia tego roku. Informacja ta prawdopodobnie zostanie poprawiona. Jak pewnie część z was pamięta, 2 sierpnia swą premierę zaliczy Windows 10 Anniversary Update - pierwsza tak poważna aktualizacja w historii systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/the-xbox-one-s-will-be-released-on-august-2

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor