Xbox One S potwierdzony! Znamy też cenę szczuplejszej konsoli

Xbox One S potwierdzony! Znamy też cenę szczuplejszej konsoli

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:21
13.06.2016
0 komentarzy
1699 wyświetleń

Dziś rano wyciekły do sieci grafiki promocyjne, na których ujrzeliśmy szczuplejszą wersję Xbox One. Czy był to przeciek kontrolowany? To już nieistotne! Xbox One S (jak Slim) został oficjalnie potwierdzony przez Microsoft. Znamy także wszystkie istotne parametry urządzenia. Czy równie szczupła będzie także cena? Przekonajmy się...

Dzisiejsza prezentacja Microsoftu na targach E3 rozpoczął się od przełomowej wiadomości. Xbox One S istnieje i wkrótce wejdzie na rynek. Jak przyznają prelegenci, jest to "najmniejszy Xbox One do tej pory". Urządzenie wejdzie na rynek już w sierpniu. Xbox One S jest szczuplejszy, gładszy i o 40% mniejszy. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, pod obudową konsoli znajdziemy dysk twardy o pojemności 2 TB, wewnętrzny zasilacz i IR Blaster (port podczerwieni na urządzenia bezprzewodowe). Jak pisze Microsoft: "Przedstawiamy nowy Xbox One S. Na 40% mniejszej konsoli graj w najlepszy zestaw gier, wliczając w to klasyki z Xbox 360. Doświadczaj bogatszych, jaśniejszych kolorów w grach i wideo dzięki technologii High Dynamic Range [HDR]. Strumieniuj wideo 4K z Netflix i Amazon Video, i oglądaj filmy UHD Blu-ray™ w niesamowitym 4K Ultra HD. [Zestaw] zawiera nowy ulepszony Kontroler Bezprzewodowy Xbox."

Jak wspomnieliśmy, znana jest również cena Xbox One S. Najtańszy zestaw kosztować będzie 299 dolarów. Microsoft zamieścił też film promocyjny w YouTube, dzięki któremu przyjrzymy się konsoli z bliska. Zwróćcie uwagę na możliwość postawienia jej w pionie, zmniejszone gabaryty i porównanie z wersją standardową, a także na nowy kontroler bezprzewodowy z większym zasięgiem i "teksturowanymi" uchwytami, dzięki którym kontroler pewniej leży w dłoni.

Na razie nie padły jeszcze słowa o dostępności konsoli na pozostałych rynkach, ani też o jej lokalnych wariantach cenowych. Czy polska wersja będzie kosztować dokładnie tyle, ile wersja amerykańska? Jeśli tak, to za nowy Xbox One S zapłacimy blisko 1170 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/e3-2016-microsoft-confirms-xbox-one-s

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor