Xbox Live przegrywa w starciu ze Steam

Xbox Live przegrywa w starciu ze Steam

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:47
07.08.2017
0 komentarzy
1149 wyświetleń

Branża gier wideo z roku na rok przynosi coraz to większe dochody. Kwoty, jakie zarabiają dystrybutorzy gier są wręcz astronomiczne – jeden z tytułów AAA, Destiny, przyniósł zyski rzędu ponad 500 milionów dolarów. Nic więc dziwnego, że giganci przemysłu technologicznego zażarcie walczą o swoich klientów. Ostatnie wyniki tego starcia niestety nie były dla Microsoftu zbyt pomyślne – pod względem aktywnych miesięcznie użytkowników Steam znacząco wyprzedził Xbox Live (o 14 milionów użytkowników).

Konsole Microsoftu

Powodów tego stanu rzeczy jest kilka, zaś najwięcej osób zwraca uwagę na fakt, że gry na konsole są postrzegane jako droższe. Dzieje się tak z bardzo prozaicznego powodu - sprzedawane są one zwykle na nośnikach fizycznych. W oczywisty sposób zwiększa to koszty produkcji, które gigant z Redmond musi sobie w jakiś sposób zrekompensować. Podejście te jest mocno przestarzałe, bowiem coraz większa ilość użytkowników posiada obecnie dostęp do szybkiego łącza, przez co płyty stają się po prostu zbyteczne. W efekcie potencjalni klienci wybierają zwykle tańszą dystrybucję cyfrową, a co za tym idzie, platformę Steam. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że w przeciwieństwie do konsoli Xbox komputer wykorzystać można do znacznie większej ilości zadań, w skutek czego o wiele łatwiej znaleźć go w przeciętnym domu niż konsole do gier. Jak się okazuje, kolejnym problemem stojącym na drodze do ekspansji konsoli Microsoftu są płatności – o wiele więcej spośród nich ich akceptuje Steam, zwłaszcza na rynku azjatyckim, który notuje teraz prawdziwy rozkwit w kwestii gier wideo.

Niemniej nie oznacza to, że platforma Xbox Live upadnie. Potrzebna jest jej po prostu reorganizacja, w skutek której poszerzone zostaną metody cyfrowej dystrybucji oraz dokonywania płatności. Powinno to wystarczyć w zupełności, by wróciła do łask graczy. Zważywszy na fakt, że Microsoft ostatnimi czasy dokonał wielu radykalnych zmian, całkiem możliwe, że również te dotyczące jego konsol nastąpią już niebawem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/steam-recently-crossed-xbox-live-terms-monthly-active-users/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox

Komentarze

Skomentuj

Autor