Xbox Insider z własnym pierścieniem Skip Ahead na wzór Windows 10

Xbox Insider z własnym pierścieniem Skip Ahead na wzór Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:55
08.06.2018
0 komentarzy
785 wyświetleń

Nadchodzą kolejne zmiany w Xbox Insider Program. Jest on zasadniczo i tak już bardziej zróżnicowany od tego na PC, ale do tej pory nie posiadał analogii do tamtejszego Skip Ahead - opcji, pozwalającej ominąć czy wręcz przeskoczyć bieżącą gałąź systemu i otrzymywać wczesne kompilacje z nowszej gałęzi. Opcja zawita teraz do pierścienia Alpha, pozwalając jej użytkownikom wcześniej otrzymywać przedpremierowe wersje. Poznajmy szczegóły.

Xbox Insider Program - Skip Ahead

Do programu Xbox Insider, na który już składają się pierścienie Alpha, Beta, Delta i Omega, dołącza nowy pierścień - Alpha – Skip Ahead. Jak twierdzi Microsoft, jest to zaczerpnięty z programu Windows Insider sposób na jednoczesne otrzymywanie kompilacji RS4 i RS5. Nowy pierścień stanie się dostępny dla wszystkich Xbox Insiderów w pierścieniu Alpha już w najbliższych tygodniach. Nieco później, po otrzymaniu zaproszenia, będą mogli do niego dołączać użytkownicy pozostałych pierścieni. Mówiąc krótko, Alpha – Skip Ahead umożliwi wczesny dostęp do "dalszych" kompilacji, zwłaszcza w Redstone 5.

Co to dokładnie znaczy? "Kompilacje te będą zwykle o miesiące wyprzedzały wydania GA [ogólnodostępne] i pozwolą Xbox Insiderom zobaczyć nowe funkcje, aplikacje i nie tylko" - wyjaśnia Microsoft. Insiderzy będą też mogli odegrać większą rolę w kształtowaniu przyszłości Xboksa, również dzięki możliwości kontaktowania się z członkami Xbox Feature Team, wypełnia zadań i odpowiadania na ankiety w Xbox Insider Hub, nie wspominając już o fanowskim i społecznościowym feedbacku, który jak zwykle będzie bardzo cenny.

Xbox Insider Program - Skip Ahead

Podobnie jak Skip Ahead na PC egzystuje niejako w ramach Fast Ring, tak opcja na Xboksie będzie podlegać pod pierścień Alpha. Innymi słowy Insiderzy będą mogli wybrać, czy chcą pozostać w "czystym" Alpha i nadal otrzymywać kompilacje RS4, czy wybrać Alpha – Skip Ahead, by szybciej otrzymywać nowe kompilacje RS5. Posiadacze więcej niż jednego egzemplarza Xbox One będą mogli nawet rozdzielić te dwie opcje pomiędzy swoje konsole.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2018/06/07/xbox-one-update-preview-try-out-even-earlier-builds-with-the-new-alpha-skip-ahead-ring-coming-soon/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor