Xbox Insider otwiera swoje pierścienie dla wszystkich zainteresowanych

Xbox Insider otwiera swoje pierścienie dla wszystkich zainteresowanych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:44
10.08.2017
0 komentarzy
1653 wyświetlenia

Microsoft zapowiedział restrukturyzację programu Xbox Insider i podał wiadomość, która pewnie ucieszy Insiderów - większość pierścieni (kręgów) stała się dostępna dla wszystkich. Zmianie uległo też nazewnictwo Alpha, Beta, Ring 3 i Ring 4. Odtąd Ring 3 i Ring 4 będą odpowiednio pierścieniami Delta i Omega. Co jeszcze zmieni się w programie Xbox Insider?

Do pierścienia Omega może dołączyć każdy - to nie uległo zmianie. Omega to domyślny krąg, do którego zawsze trafiają na początku użytkownicy Xbox, dołączający do programu Insider. Jest on podobny do pierścienia Release Preview w Windows, a użytkownicy otrzymują tylko te aktualizacje, które będą oferowane publicznie. Pierścienie Beta i Delta nie wymagają już zaproszenia, tym niemniej istnieją pewne wymagania. Aby wejść do pierścienia Preview Delta, musimy być Insiderem przez co najmniej miesiąc i wejść na Insider Level 2. W przypadku Preview Beta analogicznie wymagane są trzy miesiące i osiągnięcie 4 poziomu. Alpha Preview pozostaje bez zmian. By się do niego dostać, trzeba dostać zaproszenie, które - jak mówi Microsoft - będzie od czasu do czasu wysyłane najlepszym Insiderom z pierścieni Beta i Delta. Od początku programu zaproszenia były wymagane wszędzie oprócz Ring 4. Insiderzy musieli kończyć zadania i wypełniać ankiety, licząc na łut szczęścia. Teraz wymagania nie są tak restrykcyjne.

Xbox Insider Program

Microsoft udostępnił też tabelę z wykazem liczby aktualizacji wysyłanych miesięcznie do poszczególnych pierścieni i związane z tym transfery:

Pierścień Liczba aktualizacji/miesiąc Zużycie łącza/miesiąc
Preview Alpha 15 - 20 60 - 80 GB
Preview Beta 8 - 15 32 - 60 GB
Preview Delta Różna; wybrani użytkownicy otrzymają ~3 aktualizacje tygodniowo Różne; ~12 GB tygodniowo
Preview Omega 1 - 8 4 - 32 GB

W niektórych przypadkach użytkownicy otrzymają mniej aktualizacji, niż sugeruje tabela. Ponadto pierścień Delta kieruje się "procesem loterii", gdzie niektórzy Insiderzy będą otrzymywać aktualizacje częściej niż pozostali.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/most-rings-of-the-xbox-insider-program-are-now-open-to-everyone-but-there039s-a-catch

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor