Xbox Fitness i jego życie po śmierci

Xbox Fitness i jego życie po śmierci

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:40
05.07.2017
3 komentarze
1759 wyświetleń

W ostatnich latach Microsoft porzucił całkiem pokaźny zbiór swoich aplikacji, głównie z powodu przyjęcia nowej strategii rozwoju firmy, wymuszającej pozbycie się mało popularnych i dochodowych produktów. Z drugiej strony część aplikacji przeszła rebranging, a ich funkcjonalności przeniesiono do bardziej zbiorczych projektów, jak choćby Microsoft Health. Jak na tym tle wypada Xbox Fitness?

Xbox Fitness trafił na rynek wraz z premierą Xbox One, odpowiadając na potrzeby związane z posiadaniem aplikacji treningowej z dostępem do treningów wideo i bogatej bazy wiedzy. Aplikacja wykorzystuje czujnik Kinect, a ćwiczący użytkownik widzi na ekranie zarys swojej sylwetki i może porównać ją do ćwiczącego profesjonalisty, co z resztą wykonuje sama aplikacja. Xbox Fitness pokazuje, które mięśnie są ćwiczone, oraz mierzy spalone kalorie i puls. Dzięki systemowi punktów wiemy, które ćwiczenia wykonujemy dobrze, a nad którymi powinniśmy popracować. Tak mniej więcej wyglądało to do tej pory. W zeszłym roku Microsoft zapowiedział, że aplikację wyłączy, a jej funkcjonalności będą wygaszane fazami. Ostatnia miała nastąpić 30 czerwca 2017 r. i... tak się właściwie stało, choć mimo zakończenia cyklu życia aplikacji wciąż można używać. W jaki sposób? O tym poniżej.

Chociaż aplikacja miała teoretycznie przestać działać, nie do końca tak się stało. Microsoft pozostawił najwyraźniej użytkownikom resztki funkcjonalności, które nie wymagają połączenia z serwerem. Począwszy od 1 lipca, Xbox Fitness wyświetla nowe powiadomienie informujące, że aplikacja została uruchomiona po raz pierwszy od deadline'u. Można się z niego dowiedzieć, że treningi Xbox Fitness nie mogą być już pobierane lub streamowane. To właściwie żadne zaskoczenie, niemniej jednak brak tu komentarza odnośnie do pobranych już wcześniej treningów. Okazuje się, że zapisane lokalnie na konsoli treningi działają nadal, podobnie jak funkcje śledzenia postępów i prezentowania statystyk.

Jako niegdyś prominentna aplikacja Xbox Fitness był winnym spalenia niejednej kalorii i skłonienia do podniesienia się z kanapy niejednego leniwego gracza. U szczytu swej popularności aplikacja przetwarzała miliony treningów, jednak to już przeszłość. Słabnąca popularność Xbox Fitness i najwyraźniej wyczerpana formuła spowodowały, że aplikacja zachowa pewną funkcjonalność jedynie dla tych użytkowników, którzy aktywnie korzystali z niej od dawna.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/xbox-fitness-is-still-working-on-xbox-one-after-its-closure

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • Autor 22:19 07.07.2017

    Skoro z niezrozumiałych powodów sami chcą się pozbyć Kinecta tak jak i mobilnego WIndowsa to co się dziwić że popularność korzystania z gier wymagających Kinecta spada.. Kinect jest świetną innowacją, nie powinni go porzucać!

  • Grzegorz 13:12 14.07.2017

    Sensor Kinect dobrze mieć nie wiem dlaczego pomału się wycofują świetna zabawa grać w gry z dziećmi ćwiczyć Xbox fitness nie wiem dlaczego w Polsce jest mało dostępnych funkcji komendy tylko w angielskim hyba jesteśmy mało znaczącym rynkiem dla Amerykanów.

  • Do autora 14:52 19.02.2018

    Po co ten cały artykuł jak autor nie podaje jak uruchomić Xbox fitness. Co z tego, że ma się na swoim dysku te filmy z ćwiczeniami jak one nie chcą się uruchomić. A może jest jakiś sposób żeby to uruchomić? Jak ktoś gdzieś znalazł ten sposób proszę o informację.

Skomentuj

Autor