Xbox Design Lab objął swym zasięgiem Europę

Xbox Design Lab objął swym zasięgiem Europę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:52
12.06.2017
0 komentarzy
1339 wyświetleń

Z zeszłorocznego wystąpienia Microsoft na targach E3 pamiętamy zwłaszcza trzy rzeczy - prezentację Xbox One S, enigmatyczną zapowiedź Project Scorpio (który wczoraj został oficjalnie przemianowany na Xbox One X) oraz powołanie Xbox Design Lab (XDL). Mówiąc krótko, jest to portal, pozwalający graczom zaprojektować i spersonalizować swój wyjątkowy kontroler Xbox, który następnie można było zamówić. Do tej pory program obejmował jedynie USA, Kanadę i Puerto Rico, jednak teraz zgodnie z zapowiedzią został rozszerzony na Europę.

Xbox Design Lab zapewnia niespotykaną nigdzie indziej możliwość personalizacji. Dostosować można kolor praktycznie każdego elementu kontrolera oraz wygrawerować na nim swoje imię lub gamertag. Gracze nie muszą już polegać na klasycznym wzornictwie kontrolera Xbox czy na jego ekskluzywnych, limitowanych wydaniach. Szacuje się, że XDL pozwala stworzyć około 8 milionów możliwych konfiguracji (a jeśli wierzyć nowemu sloganowi, jest to już nawet miliard). Jak podsumowuje Bree White, Global Product Marketing Manager z działu Xbox, w ciągu ostatniego roku fani stworzyli setki tysięcy unikalnych wzorów kontrolera, które wyrażają ich kreatywność i styl. Od dziś program będzie oferował jeszcze więcej możliwości personalizacji, a swym zasięgiem obejmie też kraje europejskie. Pojawił się też nowy spot promujący XDL, który możecie obejrzeć poniżej.

Po przeszło roku od uruchomienia program został wzbogacony o kilka nowych opcji, wliczając w to:

  • 4 nowe opcje kolorystyczne: Blue, Mineral Blue, Sierra Brown i Desert Tan;
  • 11 nowych kolorów drążka: Glacier Blue, Zest Orange, Retro Pink, Electric Green, Robot White, Lightning Yellow, Ash Gray, Ink Blue, Mineral Blue, Sierra Brown i Desert Tan;
  • Nowe metalowe wykończenia padów kierunkowych i spustów;
  • Czarne, gumowane uchwyty, zapewniające większą kontrolę i wygodę.

"Oprócz USA, Kanady i Puerto Rico, Xbox Design Lab jest od dzisiaj dostępny w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech, a do kolejnych krajów europejskich trafi w te wakacje" - zapowiada Bree White. Ceny kontrolerów zaczynają się od 79,99 USD (ok. 299 zł) i mogą się różnić w zależności od zaimplementowanych dodatków. Pozostaje oczywiście pytanie, czy XDL będzie dostępny w Polsce. Tego jeszcze Microsoft nie wyjawił. Strona Xbox Design Lab nie posiada swojego polskiego odpowiednika, jednak dziś nie musi to jeszcze o niczym przesądzać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/2017/06/12/xbox-design-lab-expansion/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor