Wyszukiwanie firm w pobliżu dostępne dla twórców aplikacji

Wyszukiwanie firm w pobliżu dostępne dla twórców aplikacji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/7/2018, 10:55 PM

Liczba odsłon: 926

Microsoft od kilku lat udostępniania deweloperom narzędzia, których sam używa, by tworzyć aplikacje z zapleczem w postaci sztucznej inteligencji. Narzędzia te to przede wszystkim usługi poznawcze Microsoft Cognitive Services, których liczba powoli się powiększa. Teraz dołącza do nich interfejs API wyszukiwania lokalnych firm Bing, dostępny w wersji public preview. Jakie korzyści mogą z tego czerpać deweloperzy?

Bing Local Business Search API pozwala użytkownikom łatwo pozyskać informacje o lokalnych firmach wewnątrz aplikacji, a od dewelopera wymaga minimum wysiłku. Implementacja takiej wyszukiwarki nie jest pracochłonna i sprowadza się do użycia gotowego kodu. Na chwilę obecną API oferuje takie scenariusze, jak wykonywanie połączeń, nawigacja i mapowanie na podstawie szczegółów kontaktowych, długości i szerokości geograficznej oraz innych metadanych podmiotu. Metadane mogą pochodzić z setek kategorii, takich jak usługi profesjonalne, sprzedaż, jedzenie i napoje, opieka medyczna i wiele innych. Co więcej, zapytania użytkownika mogą być kierowane do pojedynczego podmiotu, takiego jak “Microsoft City Center Plaza Bellevue”, czy też całej kolekcji wyników, np. “biura Microsoftu w Redmond, WA”. Wspierane są też zapytania odnośnie do kategorii, jak np. “włoskie restauracje”.

Interfejs API wyszukiwania lokalnych firm Bing

Interfejs API wyszukiwania lokalnych firm Bing - jak widać na grafice powyżej - dla każdego elementu posiada nazwę, pełen adres, numer telefonu oraz długość i szerokość geograficzną. Używając tych wyników, deweloperzy mogą wzbogacić swoje aplikacje o zawartość angażującą użytkowników, np. w scenariuszu, pozwalającym im wyszukiwać i kontaktować się z lokalnymi firmami. Inny przykład to umożliwienie nawigacji w Mapach Bing do miejsca zainteresowania.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, usługa działa na razie w wersji public preview. Potrzebną dokumentację znaleźć można na portalu Microsoft Docs.