Wypróbuj nowy translator dla Windows 10

Wypróbuj nowy translator dla Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
11:49
17.09.2015
1 komentarz
7541 wyświetlenie

W Sklepie Windows pojawiło się wydanie beta darmowej aplikacji Translator 10, czyli nowej wersji translatora dla systemów Windows 10 i Windows 10 Mobile. Wykorzystując w roli urządzenia wejściowego kamerę, klawiaturę oraz mikrofon nowy translator umożliwi nam szybkie tłumaczenie wszelkiego rodzaju informacji, bez konieczności posiadania aktywnego połączenia z Internetem.

Aplikacja Translator 10 Beta stanowi zapewne odpowiedź firmy Microsoft na niedawną aktualizację usługi Google Translate, która to kilka tygodni temu wzbogaciła się o szereg nowych funkcji, spośród których chyba najbardziej zaskakującą była możliwość dokonywania tłumaczeń bez łączności z siecią WiFi. Nie trudno się domyślić, że działanie offline usługi opiera się na pobranych uprzednio wybranych pakietach językowych (a przynajmniej na nich opierać się będzie translator Microsoftu), dzięki czemu wyjeżdżając za granicę nie musimy marnować transferu na korzystanie z translatora.

Nowy Translator Microsoftu zaoferuje podobną funkcjonalność, a do tego umożliwi również tłumaczenie przy wykorzystaniu wbudowanej w urządzenie kamery. Wystarczy więc nakierować telefon na dowolną gazetę, znak czy plakat, a aplikacja przetłumaczy nam zawarty na obiekcie tekst na wybrany język docelowy.

Do najważniejszych zalet programu zaliczyć można:

  • Tłumaczenie tekstów na jeden z 50 języków
  • Tłumaczenie przy użyciu kamery znaków, menu, gazet i wszelkich innych wydrukowanych w jednym z 19 języków treści
  • Tłumaczenie zdań wypowiadanych w jednym z dostępnych 10 języków
  • Tłumaczenie offline realizowane przy wykorzystaniu dostępnych do pobrania pakietów językowych
  • Konwersję tekstu na mowę, co umożliwi nam zapoznanie się prawidłową wymową danego słowa
  • Funkcję Word of the Day, która z poziomu menu/ekranu Start będzie uczyć nas nowych słówek
  • Funkcje wyszukiwania, historii i ulubione, które gromadzić będą oraz pozwolą nam zapamiętywać i wyszukiwać zrealizowane przez nas tłumaczenia

Pamiętajcie jednak, że na chwilę obecną aplikacja znajduje się jeszcze w fazie rozwoju, więc w razie jakiegokolwiek rodzaju problemów bądźcie powściągliwi w jej ocenie. Program nie wspiera na razie zbyt dużej liczby języków (brak na przykład pełnego wsparcia dla języka polskiego), mimo wszystko warto sobie spróbować translacji obrazów do języka angielskiego, by zapoznać się z możliwościami translatora.

Jak już wspominaliśmy, Translator 10 tworzony jest z myślą o platformie Windows 10 (w tym Windows 10 Mobile), jednak nie wykluczone, że po wydaniu wersji końcowej zastąpi on aplikację Bing Translator na Windows 8.1 i Windows Phone 8.1. Translator 10 Beta znajdziecie jak zwykle w sklepie z aplikacjami dla Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • osiol 12:31 21.09.2015

    > chyba najbardziej zaskakującą była możliwość dokonywania tłumaczeń bez łączności z siecią WiF co za osiol tego newsa napisal. GT ma to od dlugiego czasu

Skomentuj

Autor