Wyjście z Windows 10 w trybie S będzie możliwe z poziomu Sklepu Microsoft

Wyjście z Windows 10 w trybie S będzie możliwe z poziomu Sklepu Microsoft

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
22:13
23.04.2018
0 komentarzy
649 wyświetleń

Ostatnia kompilacja Windows 10 Redstone 4 o numerze 17134 wprowadziła kosmetyczną zmianę dla użytkowników Windows 10 w trybie S. Po zainstalowaniu tej aktualizacji możliwe będzie wyjście z trybu S i przekształcenie systemu do wersji Home lub Pro bezpośrednio z poziomu Sklepu Microsoft. Operacja będzie darmowa, a sama zmiana docelowo ma być częścią zbliżającego się (?) April Update.

Urządzenia trafiają wreszcie do aplikacji Microsoft Store

Wydanie Windows 10 w trybie S miało zaspokoić potrzeby młodszych użytkowników komputerów i uczniów. Główną różnicą między standardowymi wersjami Windows 10 a trybem S jest brak możliwości instalowania aplikacji spoza Sklepu Microsoft. Biorąc pod uwagę fakt, że Sklep nadal nie posiada zbyt dużej bazy porządnie zaprojektowanych aplikacji UWP, a programy PWA jeszcze raczkują, może to dyskwalifikować Windows 10 w trybie S w codziennej pracy. Niestety, to ograniczenie okazało się największym błędem, jaki Microsoft mógł popełnić, więc kilka tygodni temu podjęta została decyzja o umożliwieniu użytkownikom zupełnie darmowej aktualizacji Windows 10 S do wersji Home lub Pro. Wcześniej takie przekształcenie do edycji Pro kosztowało 49 dolarów, co również spotkało się z ogromną krytyką.

Chociaż aktualizacja Windows 10 w trybie S do wersji Pro była możliwa, to proces ten był bardzo czasochłonny i nie należał do najprostszych - nie radzili sobie użytkownicy bez doświadczenia. Teraz zostanie to bardzo uproszczone, bo Microsoft dodał opcję Wyłącz tryb S do Sklepu Microsoft i wywołanie procesu aktualizacji będzie wymagało zaledwie kilku kliknięć. Należy pamiętać, że rozszerzenie Windows 10 S do wersji Home lub Pro będzie już nieodwracalne.

Na pewno łatwo zauważyć, że w tekście użyliśmy sformułowania w trybie S, a nie Windows 10 S. Microsoft wprowadził w tym wypadku również nowe nazewnictwo, sugerując, że ograniczenie m.in. pobierania aplikacji tylko do Sklepu Microsoft jest jedynie trybem, a nie stałym elementem systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/switch-out-of-s-mode-page-appears-in-microsoft-store-for-redstone-4-devices-with-windows-10-s-installed

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor