Wygodniejszy wgląd w status pobierania na konsolach Xbox One

Wygodniejszy wgląd w status pobierania na konsolach Xbox One

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:43
20.03.2018
934 wyświetlenia

Microsoft już od pewnego czasu coraz bardziej skupia się na rozwoju swoich rozwiązań przeznaczonych dla graczy, wliczając w to nie tylko same gry i konsole z rodziny Xbox One, lecz również napędzający je system. Co i rusz jego interfejs jest przekształcany, aby obsługa całej platformy stała się jeszcze wygodniejsza i przyjemniejsza również podczas wielogodzinnych sesji z ulubionymi tytułami. Zanim jednak przejdzie się do samej rozgrywki, konieczne jest oczywiście pobranie wybranej gry – to właśnie w tym aspekcie zaobserwować można najnowsze usprawnienia dokonane przez inżynierów Microsoftu.

Gamepad konsoli Xbox One

W przeciwieństwie do komputerów konsole stworzone zostały do obsługi przede wszystkim padów, nie zaś myszy i klawiatury. Narzuciło to pewien charakterystyczny sposób obsługi interfejsu systemu, bazujący na ogromnej liczbie zakładek, w których łatwo się pogubić. Rzecz jasna weteran bez problemu może przejść w ułamku sekundy do odpowiedniego okna, jednak przeciętnej osobie ta sama czynność zabierze o wiele więcej czasu. Oczywiście Microsoft świadom był tego typu problemów, czego wynikiem było powstanie Przewodnika – podręcznego menu z najistotniejszymi opcjami i informacjami.

W dalszym ciągu brakowało w nim jednak jednego istotnego elementu. Mowa tu o pasku postępu pobierania plików, wskutek czego, aby sprawdzić, czy nasza gra znajduje się już na dysku, konieczne były każdorazowe wycieczki w głąb interfejsu. Na szczęście jest to już przeszłość – w Przewodniku wyświetlany będzie teraz bowiem progres pobierania, dzięki czemu dalsze poszukiwania informacji na ten temat przestaną być potrzebne.

Wydawać by się mogło, że jest to wyjątkowo drobna aktualizacja, jednak znacząco wpłynie ona na komfort obsługi Xbox One. Pewnie nie raz zdarzyło się, że w oczekiwaniu na ściągnięcie nowej gry co kilka minut zerkaliśmy na status pobierania, tracąc przy tym mnóstwo czasu na nawigację po kolejnych elementach menu. Zmiany w przewodniku dostępne są już dla wszystkich użytkowników, również tych, którzy korzystają ze stabilnej wersji systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/video-game-downloads-now-show-in-the-guide-on-xbox-one

Polecamy również w kategorii Xbox One