Wyciekły dane o laptopach ASUS i HP z ARM i Windows 10

Wyciekły dane o laptopach ASUS i HP z ARM i Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:42
21.11.2017
0 komentarzy
2174 wyświetlenia

Wzmianki o implementacji Windows 10 na ARM traktowano niegdyś ze sporą rezerwą. Wszystko zmieniło się w grudniu 2016 r., kiedy to Microsoft wraz z Qualcomm zaprezentowali działanie pełnego Windows 10 na układzie Snapdragon. Nieco później, bo w maju tego roku na targach Computex 2017 obie firmy ogłosiły plany "nowej kategorii zawsze połączonych PC" (Always Connected PCs). Pierwszymi producentami tej kategorii mieli zostać ASUS, HP i Lenovo.

W ostatnich miesiącach temat fuzji Windows 10 z ARM nieco przycichł i pojawiały się niemal wyłącznie zdawkowe doniesienia (jak choćby to, że następną generację Always Connected PCs napędzać będzie Snapdragon 845). Najnowsza informacja z tego podwórka dotyczy jednak pierwszej generacji, której reprezentantem będzie tajemniczy 2-w-1 marki ASUS. Hybryda o enigmatycznej nazwie ASUS TP370QL ujawniła się na portalu Geekbench, stąd wiemy już co nieco o jej parametrach. TP370QL ma być wyposażony w 4 GB RAM i ośmiordzeniowy SoC, którym najprawdopodobniej jest Snapdragon 835. Poza tym na temat urządzenia nie wiadomo zbyt wiele:

ASUS TP370QL

Przed kilkoma dniami w sieci pojawiły się też podobne wzmianki dotyczące urządzeń HP. Na usuniętej już z serwera podstronie HP Care Pack Central widniała lista dwóch modeli rzekomego laptopa HP - U9EE0E i U9ED8E. Cechować je miało 4/8 GB RAM, 128/256 GB pamięci UFS, procesor Snapdragon 835 i 12-calowy ekran.

HP U9ED8E, HP U9EE0E

Pojawienie się mniej lub bardziej kontrolowanych przecieków może świadczyć, że nowa kategoria urządzeń jest już na dobrej drodze do oficjalnego debiutu. Nie liczylibyśmy już jednak na Always Connected PCs w tym roku. Spodziewamy się raczej oficjalnych zapowiedzi na CES 2018 lub MWC 2018.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/new-windows-10-on-arm-benchmarks-show-up-this-time-for-an-asus-laptop

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor