Wszystkie Lumie z WP 8 przejdą do Windows 10

Wszystkie Lumie z WP 8 przejdą do Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:43
13.11.2014
0 komentarzy
2933 wyświetlenia

Microsoft mówił już o Windows 10 na PC i tablety, jednak nie było do końca jasne, jak wyglądają plany względem smartfonów. Krążąca od miesięcy pogłoska o zunifikowaniu Windows Phone i Windows RT została potwierdzona - systemy te staną się po prostu częścią Windows 10. Co jednak istotne, Microsoft potwierdził, że wszystkie smartfony Lumia z Windows Phone 8/8.1 zyskają upgrade do Windows 10!

Dziś stało się to jasne. Microsoft na oficjalnym profilu @lumia zatweetował: "Będzie upgrade do Windows 10 dla wszystkich urządzeń Lumia z Windows Phone 8 :) I wypuścimy nowe modele [z] Windows 10 w przyszłości!" To zdecydowanie dobre wieści dla użytkowników WP 8/8.1. Zgodność architektury obu systemów sprawi, że nie powtórzy się już sytuacja, której doświadczyli użytkownicy WP 7.8. System ten bowiem nie mógł być upgrade'owany do żadnej z nowszych wersji.

Druga część wiadomości wspomina o nowych smartfonach z Windows 10. Podczas gdy dotychczas istniejące Lumie z WP 8.x zostaną zaktualizowane, obok nich pojawią się zupełnie nowe modele z domyślnie wgranym już Windows 10. Jednym z nich będzie najprawdopodobniej Lumia 940, której specyfikacja wyciekła niedawno do sieci. Microsoft nie wspomina, jaka przyszłość czeka smartfony pozostałych producentów, które również działają pod Windows Phone 8. Z pewnością w przyszłości dowiemy się na ten temat więcej.

Zarówno dzisiejszy tweet, jak i wyciekłe dane o Lumii 940, wskazują jasno - to koniec marki Windows Phone. System mobilny Microsoftu zostanie oficjalnie włączony do zunifikowanego Windows 10. Z kolei nadchodzące smartfony Lumia zostaną wyprodukowane pod szyldem Microsoftu, bez jakichkolwiek odniesień do historycznej już Nokii.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-there-will-be-windows-10-upgrades-for-all-lumia-windows-phone-8-devices

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor