Współpraca Microsoftu z Adobe z korzyścią dla grafików

Współpraca Microsoftu z Adobe z korzyścią dla grafików

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:18
22.05.2014
0 komentarzy
1795 wyświetleń

Ostatnia konferencja Microsoftu, podczas której został oficjalnie zapowiedziany Surface Pro 3, przyniosła także inne nowości. Firma zaprezentowała nadchodzące aplikacje na Windows 8.1, które zoptymalizują pracę z 12-calowym ekranem i piórem. Jedną z nich jest specjalna edycja Adobe Photoshop CC.

O efektach współpracy z firmą Adobe możemy przeczytać na oficjalnym blogu Surface. Nowa, zorientowana na dotyk edycja popularnego edytora graficznego została stworzona, "by wnieść pełną moc Adobes Creative Cloud do potężnego, mobilnego doświadczenia, zoptymalizowanego do pracy z dotykiem i piórem." Surface Pen - pióro, dedykowane tabletowi - w przypadku Surface Pro 3 i Adobe Photoshop CC znajdzie lepsze zastosowanie niż np. w Surface Pro 2, ze względu na wyższy zakres próbkowania.

Adobe Photoshop CC

Jak donosi blog, Surface Pro 3 posiada ulepszoną technologię dotykową: "Ściskaj i przybliżaj [obraz] za pomocą palców lub przesuwaj za pomocą dwóch palców na ekranie. Możesz przybliżać i przesuwać lub przybliżać i obracać jednocześnie za pomocą konkretnych gestów. Poza tym podczas trzymania palców na dole ekranu przez kilka sekund możesz przesuwać obraz w do woli, tak jak przesuwa się kartkę papieru po biurku."

Ikony i opcje dotykowe będą w nowej edycji Photoshopa dwukrotnie większe, niż dotychczas. Niestety nie zostało podane, kiedy aplikacja ujrzy światło dzienne. Póki co można oczywiście pobrać bieżącą edycję Photoshop CC z oficjalnej strony producenta.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/new-windows-81-apps-optimized-for-surface-pro-3-announced

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor