Wsparcie dla oryginalnej wersji Windows 10 zakończy się 9 maja

Wsparcie dla oryginalnej wersji Windows 10 zakończy się 9 maja

 Damian Lisak
Damian Lisak
10:15
14.04.2017
1 komentarz
2360 wyświetleń

Od kilku dni użytkownicy Windows 10 mogą cieszyć się nową aktualizacją tego systemu, czyli Creators Update. Oczywiście nie wszyscy użytkownicy są nią zainteresowani, a tym samym, nie każdy chce ją pobierać. Pojawia się jednak argument, który może ich do tego skłonić – podstawowa wersja Windowsa 10 od 9 maja bieżącego roku nie będzie już wspierana.

W styczniu zeszłego roku Microsoft wydał aktualizację Anniversary Update (1607) do Volume Licensing Service Center. Tym sposobem zaczęło się odliczanie czasu do zakończenia wsparcia oryginalnej wersji systemu Windows 10 (1507). Wpierw datę zakończenia ustalono na 26 marca, jednakże w późniejszym czasie przesunięto ją na maj, a ostatecznie Microsoft zadeklarował datę 9 maja. Ta data to również Patch Tuesday, czyli wtorkowa aktualizacja, co oznacza, że w tym dniu zostaną udostępnione ostatnie poprawki dla oryginalnej wersji systemu. To wskazuje na to, że celem Microsoft jest, by każdy użytkownik aktualizował swój system do kolejnych dużych wydań.

Podstawowa wersja Windows 10 kończy po mału wsparcie

Chcąc nie chcąc, lepiej dokonać aktualizacji. Głównym powodem jest bezpieczeństwo komputera. Brak aktualizacji oznacza, że jeżeli zostanie odkryta luka w bezpieczeństwie konkretnego wydania systemu, nie zostanie ona załatana, a tym samym komputer będzie podatny na różnego rodzaju zagrożenia, np. wirusy. Zaktualizować lub pobrać nową wersję systemu można z oficjalnej strony Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • ru 10:55 16.04.2017

    ja w ogóle nie pojmuję, jak można nie być zainteresowanym choćby tylko ze względów bezpieczeństwa moich zbiorów na dysku komputera najnowszą aktualizacją systemu ??? choć mając AddBlock i AddBlock+ w Edge mi się sam włącza i ciężko go jest wyłączyć a blokuje mi Edge... w trakcie np. pisania tego komentarza... ponadto brakuje mi możliwość zapisu plików html na dysku bo to z lewej niby do późniejszego przeczytania to jest jakieś głupie i wolę daną stronę dodawać do ulubionych... ponadto z msn wiadomości jak się klinie w link wiadomości jakiej to już powrót do msn jest jakoby niemożliwy... piszę to jeszcze bardziej nie zdążyłem się temu przyjrzeć ale już mnie to denerwuje i za jakiś czas już będę mógł ogarnąć te głupoty o które się potykam...

Skomentuj

Autor