Wsparcie dla myszy i klawiatury w Xbox One może pojawić się lada chwila

Wsparcie dla myszy i klawiatury w Xbox One może pojawić się lada chwila

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:06
20.10.2017
0 komentarzy
1121 wyświetlenie

Już od pewnego czasu można zauważyć dosyć nietypową ewolucję Xbox One. Coraz jaśniejszym staje się to, że Microsoft planuje przekształcić swoją konsolę w swego rodzaju połączenie maszyny do gier z klasycznym komputerem. Wskazują na to rozmaite czynniki, jeden jednak wybija się zdecydowanie najmocniej, łamiąc przy okazuj koncepcję klasycznej konsoli - mowa tu oczywiście o coraz częściej wspominanym natywnym wsparciu dla obsługi mysz i klawiatury. O ile testy tego rozwiązania w Minecraft wypadły pozytywnie, o tyle w przypadku innych produkcji do czynienia możemy mieć z dalekosiężnymi skutkami…

Mysz dodana do listy urządzeń

Zacząć należy w zasadzie od określenia celu wprowadzenia obsługi dodatkowych urządzeń peryferyjnych. W założeniu, w systemie miałoby tu ułatwić nawigację podczas przeglądania w sieci, zaś w samych grach usprawnić obsługę złożonych ekranów interfejsu im podobnych. Jest to całkiem logiczne, bowiem nawigacja za pomocą gamepada bywa męcząca – zamiast pojedynczego ruchu myszy i 1 kliknięcia należy żmudnie wprowadzić sekwencje przyciskami kierunkowymi. Niestety, sprawa w przypadku gier rywalizacyjnych nie wygląda już tak kolorowo, bowiem powszechnie wiadomo, że myszka i klawiatura są o niebo bardziej precyzyjne – w efekcie używanie ich przez wielu postrzegane jest jako forma oszustwa. Sama sprawa nie jest w zasadzie nowa, bowiem istniały specjalnie przystosowane do działania z konsolami peryferia tego typu, jednakże emulowały one po prostu zachowanie gamepada. To rzecz jasna nie było tak skuteczne, jak natywne wsparcie. Tak więc temat ten wciąż jest żywy i budzi kontrowersję, niebawem natomiast najprawdopodobniej nastąpi jego znaczna eskalacja – w Sieci pojawiły się informacje, donoszące iż wielokrotnie wspominana przez pracowników Microsoftu natywna obsługa mysz i klawiatur może pojawić się już w najbliższej kompilacji, przygotowanej oczywiście dla członków Xbox Insider Program.

Nie sposób określić jasno, jaki wpływ na końcowy efekt będą miały opinie testerów. Może się nawet okazać, że z powodu fali krytyki omawiana funkcja stanie się dostępna jedynie w obszarze menu. Przy okazji należy pamiętać, że to twórcy gry mają stanąć przed dylematem, czy umożliwić w nich korzystanie z myszy i klawiatury – w tytułach pokroju Halo Wars 2 zdecydowanie będzie to wygodne, jednakże czy tak właśnie ma wyglądać przyszłość konsol..?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-mouse-support-likely-going-live-next-update-wave

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor