Wsparcie dla bezprzewodowych głośników niedługo trafi do Xbox One

Wsparcie dla bezprzewodowych głośników niedługo trafi do Xbox One

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:20
26.10.2017
0 komentarzy
1210 wyświetleń

Jedną z głównych różnic pomiędzy konsolami a komputerami jest fakt, że operują one na zamkniętym systemie oraz obsługują tylko ściśle dostosowane akcesoria – przynajmniej tak było dotychczas. Jak wielokrotnie wspominaliśmy na łamach naszego portalu, Xbox One wraz z biegiem czasu coraz bardziej przybliża się funkcjonalnością do klasycznego PC, wliczając w to również obsługę dodatkowego sprzętu. Dowodzi tego chociażby dodanie do jego systemy możliwości obsługi myszki i klawiatury, co ma mieć miejsce już niebawem. Najwyraźniej kolejnym co planują inżynierowie Microsoftu dla swojej konsoli, jest umożliwienie podłączenia do niej bezprzewodowych głośników, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości dźwięku. Świadczy o tym dobitnie dołączenie giganta z Redmond (a w zasadzie jego oddziału Xbox) do stowarzyszenia WiSA (Wireless Speaker and Audio).

Konsole Xbox One

Dotychczas gracze chcący podłączyć głośniki bezprzewodowe do swojej konsoli Xbox One musieli się nieco natrudzić. Jako że twórcy nie przewidzieli takiego scenariusza na etapie projektowania, zainteresowani zmuszeni byli do zakupienia specjalnego transmitera Bluetooth. Służył ona jako pomost pomiędzy głośnikami a jednym z portów audio konsoli, jak chociażby wyjście optyczne sygnału audio (S/PDIF). Niestety, nie tylko wiązało się to z dodatkowymi kosztami, to dodatkowo sprawiało iż sygnał trafiający do samych głośników tracił wiele na jakości, zaś w przypadku dźwięku stereo konieczne okazywały się dodatkowe kalibracje. Dołączenie Xbox do stowarzyszenia WiSA powinno w znacznym stopniu rozwiązać ten problem, bowiem oznacza to, że już niebawem konsola Microsoftu bez problemu współpracować będzie z bezprzewodowymi systemami audio producentów należących do wspomnianej organizacji (między innymi LG, Pioneer, JBL czy Onkyo) – oczywiście bez konieczności posiadania jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów.

Najwyraźniej obiecana obsługa Dolby Atmos DTS 5.1 w najnowszym Xbox One X to nie jedyna pozytywna zmiana, dotycząca dźwięku w przypadku konsol Microsoftu która ma niebawem nastąpić. Co prawda nie rekompensuje to w pełni braku wyjścia Jack 3,5mm z urządzenia (niezbędnego w przypadku podłączenia go przykładowo do niektórych monitorów pozbawionych głośników), jednak z pewnością otwiera nowe możliwości przed posiadaczami omawianej konsoli.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-joins-wireless-speaker-and-audio-association-to-bring-hd-wireless-audio-to-xbox/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor