Wsparcie dla Teams i łatwiejsze uruchamianie Windows Virtual Desktop

Wsparcie dla Teams i łatwiejsze uruchamianie Windows Virtual Desktop

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:13
04.05.2020
1155 wyświetleń

Windows Virtual Desktop został niedawno wymieniony jako jedna z usług w chmurze Microsoftu, której użycie wzrosło w ostatnim kwartale. Klient pulpitu zdalnego dostępny jest na Windows, Androida, Mac, iOS i HTML5, wspiera Windows 10, Office 365, ale też np. Windows 7 (z dalszymi aktualizacjami!), a wkrótce zyska specjalne wsparcie dla Microsoft Teams. To nie jedyna z zapowiadanych nowości.

Wielu z naszych klientów sięgnęło po moc wirtualizacji pulpitu i aplikacji, aby wspomagać swoich zdalnych pracowników na dowolnym urządzeniu. Windows Virtual Desktop używa skali i mocy globalnego śladu i sieci Azure, umożliwiając zdalne doświadczenie aplikacji i/lub pulpitu, gdziekolwiek są twoi użytkownicy.
— Brad Anderson, CVP, Microsoft 365

Do zapowiedzianych nowości zaliczają się:

  • Aktualizacja doświadczenia zarządzania: rozpoczęcie pracy z Windows Virtual Desktop jest teraz szybsze dzięki nowemu doświadczeniu zarządzania zintegrowanemu z portalem Azure. W miejscu tym można tworzyć pule hostów, zarządzać aplikacjami i pulpitami oraz przypisywać użytkowników. Poprawiono też obsługę autoskalowania poprzez integrację z Azure Automation i Azure Logic Apps.
  • Zgodność i bezpieczeństwo: Windows Virtual Desktop jest już dostępny na całym świecie, a użytkownicy mogą dziś wybrać, gdzie przechowywać dane usługi, aby było to zgodne z ich potrzebami zgodności i regulacjami. Metadane usługi mogą znajdować się w regionach USA i Europy. Kolejne regiony zostaną dodane wkrótce.
  • Nadchodzące wsparcie dla Microsoft Teams: doświadczenia zdalnych spotkań i współpracy w Microsoft Teams we wdrożeniach Windows Virtual Desktop ulegną poprawie dzięki "przekierowaniom A/V" połączeń wideo. Utworzy to bezpośrednie połączenie między użytkownikami podczas udostępniania wideo, co wpłynie na jakość obrazu i dźwięku. Funkcjonalność w publicznej wersji zapoznawczej powinna być gotowa w przeciągu miesiąca.

Windows Virtual Desktop to stosunkowo młoda usługa, której ogólna dostępność nastała w październiku zeszłego roku. Jeśli chcecie dowiedzieć się o niej więcej — zwłaszcza z praktycznej strony — zapraszamy do obejrzenia naszego webinara na YouTube: Jak pracować zdalnie z Windows Virtual Desktop?.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/04/30/new-tools-help-it-empower-employees-securely-remote-work-world/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure