Wróciła przedsprzedaż Surface Book, a wniej nowy model z grafiką Nvidii

Wróciła przedsprzedaż Surface Book, a wniej nowy model z grafiką Nvidii

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:50
23.10.2015
0 komentarzy
2172 wyświetlenia

Gdy w tym miesiącu wystartował preorder pierwszego laptopa od Microsoft, szybko okazało się, że wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane. Przedsprzedaż jednak wznowiono. Wśród nowych konfiguracji pojawiła się opcja dokupienia oddzielnej karty graficznej marki Nvidia, także w słabszym modelu. Również ta konfiguracja została najwyraźniej wyprzedana!

Dotychczas najtańszym modelem z oddzielnym układem GPU w "bazie" był ten w konfiguracji Core i5/256GB/8GB RAM (1899 dolarów). Teraz za 200 dolarów można dokupić dodatkową grafikę także do modelu Core i5/128GB/8GB RAM. Jego cena wzrasta wówczas do 1699 dolarów. Obecnie do wyboru mamy aż siedem różnych modeli Surface Book, wliczając ten najwyższy, wyposażony w 1 TB pamięci dyskowej i warty 3199 dolarów. Jak wiadomo, Surface Book wyposażono w podwójny układ GPU (jeden dla tabletu, drugi dla "bazy" w klawiaturze). Podział ten został całkiem dobrze przemyślany. Gdy odłączymy ekran od "bazy", jego wydajność spadnie. Gdy jednak działamy w trybie notebooka (jak zakładają twórcy, użytkownicy pracują tak przez 80% czasu), system działa nie tylko wydajniej, ale także urządzenie jest znacznie lepiej wyważone. Na tej samej zasadzie rozstrzygnięto kwestię baterii.

Surface Book

Posiadanie oddzielnego GPU w Surface Book jest kluczowe dla zasobożernych pod względem grafiki aplikacji, takich jak gry, edytory wideo czy programy do renderowania grafiki 3D. W modelach bez dedykowanego układu graficznego Surface Book integruje grafikę na płycie głównej wewnątrz segmentu tabletu. Jeśli więc zdecydujemy się na model z oddzielną grafiką, podłączenie panelu klawiatury będzie wymagane, by uzyskać pełną wydajność urządzenia.

Microsoft niewiele mówił o osiągach graficznych Surface Book. Podczas oficjalnej prezentacji podkreślono, że notebook będzie posiadał grafikę klasy desktop, zamkniętą w ultra-cienkiej obudowie. Niezależni entuzjaści wskazywali duże podobieństwo z układem GeForce 940M, który jest nieco lepszy od wcześniejszego modelu 920M. Więcej na temat konstrukcji i historii powstania Surface Book przeczytacie na CentrumXP.pl już niebawem! Przypominamy - oficjalna premiera urządzenia w najbliższy poniedziałek.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-store-has-a-new-surface-book-sku-adding-a-disrete-gpu-to-the-low-end-model

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor