Wracamy do Zapomnianych Krain. Baldurs Gate trafi na Xbox One

Wracamy do Zapomnianych Krain. Baldurs Gate trafi na Xbox One

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:34
11.02.2019
690 wyświetleń

Dungeons & Dragons - to seria gier fabularnych (czy to w wersji papierowej czy komputerowej), która wychowała kilka pokoleń graczy. Dla wielu szczególnie ważna jest właśnie seria komputerowa. Baldur's Gate, czyli Wrota Baldura, to również gra, która wprowadziła nas w wirtualny świat Zapomnianych Krain. Jest to zaledwie początek epickiej przygody, która rozwinęła się następnie na kolejne części i serie poboczne. Obejmują one takie tytuły, jak Icewind Dale czy Neverwinter Nights. Teraz, wiele lat po premierze na PC, trafią one również na konsolę Xbox One!

Jakiś czas temu doczekaliśmy się remasterów i wersji na telefony komórkowe. Teraz, po wielu latach będziemy mogli zagrać w nie również na konsolach obecnej generacji. Wszystko dzięki firmie Beamdog, która wprowadzi te gry na nową platformę przy współpracy z firmą Skybound. Pełna lista obejmuje sześć tytułów:

  • Baldur’s Gate
  • Baldur’s Gate II
  • Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear
  • Icewind Dale
  • Neverwinter Nights
  • Planescape: Torment

Tak więc już wkrótce będziemy mogli rozpocząć epicką przygodę ponownie! Ale pamiętajcie, że "Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę!". Ilu z Was przeczytało to słynne zdanie głosem Piotra Fronczewskiego?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/classic-baldurs-gate-video-games-are-coming-to-xbox-one

Polecamy również w kategorii Gaming