Wkrótce może zabraknąć urządzeń z Windows 7

Wkrótce może zabraknąć urządzeń z Windows 7

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:12
15.02.2014
1 komentarz
5122 wyświetlenia

Jeśli zamierzacie kupić nowy komputer z preinstalowanym Windows 7, powinniście się pospieszyć. Microsoft zaktualizował stronę z podanymi cyklami dystrybucji swoich systemów. Windows 7 w wersjach Home Basic, Premium i Ultimate będzie instalowany na nowych jednostkach tylko do 31 października tego roku.

Dotychczas strona z cyklami życia systemów Microsoftu zawierała jedynie główne edycje systemu, bez wyszczególniania ich konkretnych wersji. Ostatnia zmiana oddziela konsumenckie wersje Windows 7 od edycji Professional, dedykowanej klientom biznesowym. Tak czy inaczej od kilku miesięcy Windows 7 można kupić jedynie w wersji OEM. Sprzedaż edycji pudełkowych zakończono 31 października zeszłego roku - pozostał już tylko obieg wtórny.

Cykl poszczególnych edycji

Microsoft nie podał jeszcze daty końca sprzedaży Windows 7 Proffesional, jednak informacja ta ma zostać opublikowana z minimalnie rocznym wyprzedzeniem. Jest bardzo prawdopodobne, że Microsoft da klientom biznesowym trochę więcej czasu, by ułatwić im przejście z Windowsa XP na nowszy system.

Nawet pomimo tego, że Microsoft chce jak najszybciej zakończyć sprzedaż Windowsa 7, zainteresowanie komputerami z tym właśnie systemem wcale nie maleje. HP niedawno ruszył z małą kampanią, oferującą wyprzedaż laptopów z dostępnym Windowsem 7 "na żądanie". Gigant z Redmond z jednej strony odcina się od Windowsa XP, z drugiej zaś propaguje Windows 8. Tymczasem siódma edycja okienek nadal zajmuje wiodącą pozycję wśród systemów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/sales-of-new-pcs-with-windows-7-ends-october-31-for-several-skus

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

  • fan windowsów 19:53 13.04.2014

    Miałem zainstalowane na komputerze wszystkie wersie I tylko XP I Windows 7 Ultimate działaja wysmielicie reszta to próba wciskania ludziom ubarwionego szajsu co tu się oszukiwac Miejmy nadzieje ze Windows 9 zmieni ta sytłacje inaczej Microsoft pójdzie z torbami Ludzie nie sa tacy głupi jak sadza ludzie z Marketingu

Skomentuj

Autor