Wizualne wyszukiwanie przy pomocy kamery w Microsoft Launcher

Wizualne wyszukiwanie przy pomocy kamery w Microsoft Launcher

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:51
21.05.2018
0 komentarzy
804 wyświetlenia

Parę dni temu pisaliśmy o funkcji kontroli rodzicielskiej w Microsoft Launcher 4.10 (beta). Co istotne, wersję tę oznaczono jako "phase 1", co mogło sugerować dalszy jej rozwój. Tak się stało. Obok funkcji dla rodziców Launcher zyskał też wsparcie dla Microsoft Rewards (punkty za korzystanie z Bing wymienialne na nagrody) i wyszukiwania wizualnego, które pozwala szukać bezpośrednio na podstawie obrazu z aparatu.

Microsoft Launcher

Pełna lista zmian w aktualizacji 4.10 obejmuje już nie jedną, a trzy nowości:

  • Wyszukiwanie obrazem: funkcja używa obrazu z kamery telefonu. Wybieramy ją z paska wyszukiwania Launchera i przechwytujemy za pomocą kamery to, co chcielibyśmy wyszukać w Bing. Szukanie obrazem prowadzi nie tylko do zwrócenia podobnych wyników, ale też do rozpoznania celebrytów, miejsc, obiektów i nie tylko. Więcej o rozpoznawaniu zawartości obrazów w Bing piszemy tutaj.
  • Microsoft Rewards: od teraz można zdobywać punkty w Microsoft Rewards za korzystanie z wyszukiwarki Bing w Microsoft Launcher. Poza tym nasz stan punktów pojawia się w Feedzie. Niestety, system punktacji i nagród działa tylko w wybranych regionach (USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Kanada, Australia). Więcej o punktach za wyszukiwanie piszemy tutaj.
  • Funkcje rodzinne: rodzice z Microsoft Launcher mają teraz wgląd w ostatnią znaną lokalizację dziecka i raporty o jego aktywności na telefonach z Androidem, PC z Windows i konsoli Xbox. Więcej o tych funkcjach piszemy tutaj.

Funkcjonalności w wersji 4.10 są na razie dostępne tylko dla użytkowników Microsoft Launcher w wersji beta. Do ogólnodostępnego wydania trafią prawdopodobnie w przyszłym miesiącu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-launcher-beta-brings-visual-search-more-changelog/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor